برق گیلان در وضعیت قرمز قرار گرفت/ افزایش ۴هزار مگاواتی مصرف برق

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی مهدی زاده مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه افزایش دما در استان گیلان منجر به شدت یافتن مصرف در این استان شده است، اظهار کرد: استان گیلان به دلیل رطوبت زیاد یکی از استان‌های گرم کشور در فصل تابستان است که این افزایش دما در چند روز گذشته شدت یافته و منجر به افزایش مصرف برق شده است. 

وی با اشاره به افزایش چهار هزار مگاواتی مصرف برق در گیلان به نسبت چند روز گذشته افزود: میزان مصرف برق در روز گذشته ۵۵هزار و ۸۰۰ مگاوات بوده و همزمان با گرمتر شدن هوا، مصرف برق در استان افزایش یافت و مصرف برق به ۵۹ هزار و ۱۰۰ مگاوات رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان مصرف ۵۹ هزار مگاوات را بیشتر از حد مجاز الگوی مصرف برق دانست و بیان کرد: کاهش مصرف برق و همچنین کاهش بار سرمایشی و مدیریت مصرف می‌تواند به پایداری برق کمک کند. 

مهدی زاده با بیان اینکه مدیریت مصرف در استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات پرمصرف، از خاموشی‌های احتمالی جلوگیری می‌کند، تصریح کرد: قرار دادن درجه حرارت ۲۴ برای کولرهای گازی و خاموش کردن لامپ‌های اضافه در بازگشت الگوی مصرف به حد استاندارد نقش به سزایی دارد، لذا از تمام شهروندان درخواست دارم به این امر توجه جدی کنند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۷/س
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

[ad_2]

منبع

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=6055

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: