نماینده مردم رشت و خمام:

آمریکایی ها دنبال رصد فعالیت های اقتصادی ما

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسابات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ما بتوانیم با کشورهای دوست و همسایه خود به توافق برسیم تا این کشورها دلار را به عنوان یک اهرم پولی نپذیرند و بتوانیم با یک پول مبنا، تبادلات را انجام دهیم، حتما بخش وسیعی از اقتصاد ایران از مشکلات دلار نجات پیدا خواهد کرد.
جبار کوچکی نژاد + رشت آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان، جبار کوچکی نژاد با اشاره به راهکارهای ساماندهی بازار ارز و جلوگیری از نوسانات آن گفت: دلار یکی از اهرم های مبادلاتی اقتصادی دنیا قلمداد می شود.

وی افزود: خوشبختانه با ارتباطات خوبی که رئیس جمهور با کشورهای همسایه به ویژه بلوک شرق اعم از روسیه و چین برقرار کرده، فرصت خوبی ایجاد شده تا ما بیاییم  از پول های ملی منطقه ای حمایت و آنها را تقویت کنیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما موضوع پیمان های پولی یک الی چند جانبه را در قوانین داریم، تاکید کرد: در قانون برنامه های توسعه به دولت تکلیف شده تا پیمان های پولی یک الی چند جانبه را برقرار کند تا از این طریق حداقل در اطراف کشور، دیگر وابستگی به دلار کم شود.

وی با بیان اینکه ایران بیشترین مبادلات را با کشورهایی همچون چین و روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد ، تصریح کرد:اگر ما بتوانیم با کشورهای دوست و همسایه خود به توافق برسیم تا این کشورها دلار را به عنوان یک اهرم پولی نپذیرند و بتوانیم با یک پول مبنا، تبادلات را انجام دهیم، حتما بخش وسیعی از اقتصاد ایران از مشکلات دلار نجات پیدا خواهد کرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: دولت باید مسیر فعلی گسترش ارتباطات با همسایگان اعم از امارات و عربستان و کشورهای همچون چین و روسیه را ادامه دهد چراکه این رویکرد می تواند  ایران را نجات دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسابات با بیان اینکه آمریکایی ها همواره به دنبال رصد فعالیت های اقتصادی ما هستند بیان کرد: باید تلاش کنیم هرگونه رویکرد ما در مهار دلار دور از نظر آمریکایی ها به درستی مراقبت شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=13800

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: