آمادگی دخانیات ایران برای کشت فراسرزمینی

به گزارش آژانس خبری ریحان، تولیدات کشاورزی و زمین ونزوئلا، کارلوس کانلو رئیس کنفایگن ایالت کوجدس، دکتر جوزه آگوستین رئیس کنفایگن و برخی دیگر از مسئولین کشور ونزوئلا با اشاره به سیاست توسعه کشت فراسرزمینی توتون گفت: یکی از سیاست های راهبردی ما در شرکت دخانیات کشت فراسرزمینی توتون در کشورهای با اقلیم مناسب است. این سیاست در اولویت کاری ما با کشورهای دوست اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: در همین راستا ما آمادگی داریم تا با مسئولین کشور ونزوئلا توافقنامه امضاء و این توافقنامه را برای اجرا به قرارداد تبدیل کنیم.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران از آمادگی این شرکت برای سرمایه گذاری مشترک با ونزوئلا جهت تولید سیگار خبر داد و افزود: ما آمادگی داریم تا مواد اولیه توتونی مورد نیاز شرکت دخانیات را از کشور ونزوئلا تامین کنیم.

شیخان با بیان اینکه ما سالانه ۱۰۰ میلیون دلار از کشورهای مختلف توتون خریداری می کنیم، تصریح کرد: آمادگی داریم این خرید از ونزوئلا انجام شود.

وی از آمادگی برای تهاتر توتون ونزوئلا با سیگار ایرانی خبر داد و گفت: همچنین آمادگی آموزش کشاورزان، تاسیس و راه اندازی گرمخانه های خشک کردن توتون و تامین ماشین آلات کشاورزی مورد نیاز کشاورزان ونزوئلایی را داریم.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران همچنین پیشنهاد کرد تا کمیته مشترکی برای تنظیم و اجرای توافقنامه و قرارداد همکاری بین ایران و ونزوئلا تشکیل شود.

شیخان با اشاره به روابط دوستی بین ایران و ونزوئلا گفت: مردم ایران پیوند و روابط دوستی عمیقی با مردم ونزوئلا دارند و همکاری ۲ کشور می تواند موجب ایجاد اشتغال و درآمد خوبی شود.

همچنین در این جلسه حمید قره شیخ معاون بازرگانی و اقتصادی و عضو هیئت مدیره شرکت دخانیات ایران همکاری بین ایران و ونزوئلا را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: کارگروه تخصصی جهت ایجاد زمینه های همکاری بین ۲ کشور و کشت فراسرزمینی توتون در دستور ما قرار خواهد گرفت.

در ادامه این جلسه مسئولین کشور ونزوئلا ضمن استقبال از همکاری با ایران در زمینه کشت توتون به بیان نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.

دکتر آلبرتو گالیندز فرماندار ایالت کوجدس ضمن اعلام آمادگی کشورش برای تجارت با شرکت دخانیات ایران گفت: توسعه کشت توتون یکی از زمینه های خوب برای ایجاد اشتغال و مقابله با بیکاری است و ما به دنبال احیای کشت توتون هستیم.

وی گفت: اینجانب به مدیران مربوطه دستور دادم تا نمونه توتون های کشت شده در ونزوئلا را در اسرع وقت به ایران ارسال کنند.

فرماندار ایالت کوجدس ضمن استقبال از تشکیل کمیته مشترک با مسئولین شرکت دخانیات ایران، اظهار امیدواری کرد تا با تشکیل جلسات این کمیته، زمینه همکاری فراهم شود.

دکتر جوزه آگوستین رئیس کنفایگن نیز در این جلسه با ابراز علاقه برای همکاری با ایران گفت: ایران دوست خوبی برای ونزوئلاست و همکاری ۲ کشور فواید زیادی برای همدیگر خواهد داشت.

وی تاکید کرد: ما آماده همکاری با ایران هستیم.

پایان پیام/

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=10802

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: