مصرف برق از ۵۱ هزار مگاوات عبور کرد

تقاضای مصرف برق کشور در روز هجدهم اردیبهشت و در میانه فصل بهار از ۵۱ هزار مگاوات عبور کرد.

به گزارش آژانس خبری ریحان، میزان مصرف برق در ساعت ۱۴ و ۳۱ د قیقه روز گذشته به رقم ۵۱ هزار و ۴۰۲ مگاوات رسید که این میزان مصرف در مقایسه با مدت مشابه پارسال که عدد مصرف ۴۵ هزار و ۹۳۲ مگاوات بود رشد بیش از ۵ هزار مگاوات دارد.

افزایش دمای ۲.۸ درجه‌ای در کشور کولرها را روشن کرد و ۱۳ درصد مصرف برق کشور را افزایش داد.

میزان مصرف برق در بخش صنایع ۵ هزار و ۸۵۱ مگاوات بود.

روند مصر برق در شب گذشته نیز به عدد ۵۱ هزار و ۱۱۴ مگاوات رسید، در حالی که این میزان در مدت مشابه پارسال ۴۵ هزار و ۱۶۷ مگاوات بود.

استفاده صحیح از وسایل سرمایشی و تنظیم دما روی عدد ۲۴ بهترین راهکار در جلوگیری از افزایش بی‌رویه مصرف برق است.

به گزارش ایرنا، وزارت نیرو برای تأمین برق مورد نیاز برنامه‌های متعددی را در دستور کار خود قرارداد که دو برنامه اصلی آن، افزایش ظرفیت تولید برق و مدیریت مصرف مشترکان دسته‌بندی است. در بخش مدیریت مصرف برق بخش خانگی دو سیاست کلی وجود دارد که یکی اجرای قانون افزایش پلکانی مصرف برای پرمصرف‌ها و دیگری طرح سراسری پاداش صرفه‌ جویی است.

اجرای طرح پرداخت پاداش صرفه‌جویی مصرف برق در سال گذشته موفق بود و توانست سبب کاهش مصرف بخش خانگی شود؛ امسال هم وزارت نیرو مصمم است با اجرای طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی در مصرف را با شرایطی فراهم آورد تا همه مردم از برق مطمئن و پایدار برخوردار شوند.

بر اساس این گزارش، وزارت نیرو در راستای تشویق مشترکان برای صرفه‌ جویی در مصرف برق، امسال از ابتدای خردادماه تا انتهای شهریورماه طرح اختصاص پاداش به مشترکان را اجرایی می‌کند که نسبت به سال گذشته وسیع‌تر است و همه مشترکان خانگی می‌توانند در آن مشارکت داشته باشند.

مشترکان امسال با صرفه جویی در مصرف برق به‌ازای هر کیلووات‌ ساعت تا ۲ هزار تومان معادل ۲۰ برابر هزینه فروش برق پاداش صرفه‌جویی می‌گیرند که این پاداش نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ برابر داشته است و شامل همه مشترکان خواهد شد.

میزان پاداش در نظر گرفته شده بسته به میزان مصرف برق متفاوت است و مشترکانی که میزان مصرف خود را الگوی مصرف کاهش دهند تا ۲ هزار تومان مشمول پاداشت می‌شوند، البته هر چه میزان مصرف بیشتر باشد رقم پاداش هر کیلووات‌ساعت برق نیز کمتر می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=19566

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: