شرکت پشتیبانی امور دام موظف به خرید مازاد تولید گوشت مرغ است/ تعیین قیمت خرید توسط کمیته‌های استانی

گوشت مرغ فروش -آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛محمد جعفری درباره وضعیت خرید مازاد گوشت مرغ از تولیدکنندگان برای حمایت از تولید داخلی، اظهار کرد: پیش از اجرای طرح مردمی‌سازی نظام پرداخت یارانه‌ای، با مازاد گوشت مرغ در کشور مواجه بودیم که با نرخ مصوب هر کیلوگرم ۳۰ هزار تومان از تولیدکنندگان خریداری می‌شد، اما با اجرای این طرح برای حمایت از تولیدکنندگان، دولت فعلاً برنامه‌ای برای تعیین نرخ مصوب کشوری ندارد.

شرکت پشتیبانی امور دام موظف به خرید مازاد تولید است

مدیرکل تامین دام و فرآورده‌های محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام افزود: همچنین در آغاز اجرای طرح مذکور، ابتدا با هیجانات بازار روبرو شدیم که افزایش تقاضا باعث کاهش عرضه گوشت مرغ در بازار شد، اما بلافاصله با تامین به‌موقع و آرامش بازار، با مازاد تولید مواجه شدیم؛ بنابراین شرکت پشتیبانی امور دام موظف به خرید مازاد تولید است.

وی تصریح کرد: در همین راستا دستورالعملی ابلاغ شده که با تشکیل کمیته‌های استانی با توجه به قیمت روزانه مرغ گرم در استان در صورتی که خللی در عرضه این محصول ایجاد نشود، نرخ‌گذاری توسط کمیته‌های مذکور انجام شود.

به گفته جعفری، اعضای کمیته‌های استانی شامل رییس جهاد کشاورزی، مدیرکل اتحادیه مرغداران و مدیرکل پشتیبانی هر استان است.

این مقام مسوول با بیان اینکه تولیدکنندگان برای فروش مرغ مازاد به سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها مراجعه کنند، بیان کرد: کمیته‌های استانی با رصد روزانه بازار در صورت مواجه با مازاد تولید فرایند، نرخ‌گذاری را انجام می‌دهند و شرکت پشتیبانی امور دام مرغ مازاد را خریداری می‌کند.

خرید گوشت مرغ با وزن ۲.۲ کیلوگرم به مدت یک هفته 

مدیرکل تامین دام و فرآورده‌های محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: این شرکت موظف به خرید گوشت مرغ مازاد کشور بدون هیچ محدودیتی است.

جعفری اضافه کرد: در حمایت از تولیدکنندگان به دلیل تراکم بالای مرغ زنده در واحدهای تولیدی، این شرکت طی مدت یک هفته مرغ با وزن ۲.۲ کیلوگرم خریداری خواهد کرد و پس از یک هفته به طور مجدد به روال گذشته برگشته و مرغ سایز با وزن ۱.۸ کیلوگرم خریداری می‌کند.

اعلام خرید حمایتی تخم‌مرغ توسط معاونت تخصصی  

وی درباره مازاد تولید تخم‌مرغ کشور گفت: اکنون برای خرید تخم‌مرغ مازاد کشور نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته که از طریق معاونت تخصصی اعلام می‌شود.

به گزارش ایرنا، مدیرکل استان آذربایجان غربی روز گذشته طی بخشنامه‌ای خرید مازاد گوشت مرغ تولیدکنندگان این استان را با قیمت هر کیلوگرم ۵۰ هزار تومان در اوزان ۱.۲ تا ۲.۲ کیلوگرم تایید کرده است.

منبع:ایرنا

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=1494

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: