ربودن ایجنت فوتبال با دستور بازیکن

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران از دستگیری عاملان ربایش ایجنت فوتبال خبر داد و گفت: فرد ربوده شده در کلبه ای جنگی در شهرستان تالش استان گیلان از دست ربایندگان آزاد شد.

به گزارش آژانس خبری ریحان، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری بیان داشت: بیست و هفتم فروردین ماه امسال پرونده ای با موضوع آدم ربایی از بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

وی عنوان کرد: پدر و مادر فرد ربوده شده با حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی به کارآگاهان عنوان داشتند: روز گذشته پسرمان بنام «داریوش . الف» ( ۳۲ ساله ) برای ملاقات کاری با یکی از دوستانش، از خانه خارج شده و پس از آن مراجعتی به خانه نداشته است تا اینکه امروز ( بیست هفتم فرودین ماه ) افرادی با ما تماس گرفتند و مدعی شدند که داریوش را ربوده و در ازای آزادی وی درخواست مبلغ ۵ میلیارد ریال پول کردند .

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات از خانواده داریوش، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی حدود ۱۰ سال پیش به عنوان بازیکن فوتبال در یکی از تیم های دسته دوم فعالیت حرفه ای خود را در فوتبال آغاز کرده اما پس از مدتی کوتاه و به علت عدم پیشرفت به عنوان فوتبالیست، حوزه فعالیت خود در فوتبال تغییر داده و از آن زمان به بعد در زمینه نقل و انتقال بازیکنان فوتبال ( transfer ) فعالیت می کند.

سرهنگ نثاری ابراز داشت: در ادامه تحقیقات، کارآگاهان مطلع شدند که داریوش چندی پیش نسبت به انتقال یکی از بازیکنان فوتبال به لیگ فوتبال یکی از کشورهای همسایه اقدام، اما پس از مدتی این شخص بواسطه عدم پیشرفت در فوتبال آن کشور به ایران بازگشته و طی تماس با داریوش، او را علت اصلی عدم موفقیت خود در فوتبال معرفی و به این بهانه درخواست پرداخت ۵ میلیارد ریال تحت عنوان غرامت دارد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: کارآگاهان با شناسایی «حمید.م» (۳۵ ساله) به عنوان شخصی که از داریوش درخواست ۵ میلیارد ریال به عنوان غرامت را داشته، تحقیقات از وی را در دستور کار قرار داده؛ در مراجعه به محل سکونت حمید اطلاع پیدا کردند که همزمان با تاریخ آغاز ماجرای ربوده شدن داریوش، حمید مراجعتی به منزل خود نداشته است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: با توجه به اقدامات به عمل آمده و بدست آمدن دلایل و مستندات پلیسی ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که حمید در آدم ربایی مشارکت مستقیم داشته لذا با اخذ نیابت قضائی به مخفیگاه حمید در شهرستان تالش اعزام و روز گذشته موفق به دستگیری وی شدند.

وی ادامه داد: حمید در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتباط و اطلاع خود از موضوع ربایش داریوش شده اما با ارائه مستندات غیرقابل انکار از سوی کارآگاهان، لب به اعتراف گشوده و صراحتا به ربایش داریوش با همدستی فردی به نام میلاد ( ۲۰ ساله ) اعتراف می کند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان کرد: حمید در اعترافاتش به کارآگاهان اظهار کرد، به میلاد وعده داده بودم که در صورت همکاری با من ،در خصوص گرفتن مبلغ ۵ میلیارد ریال از داریوش، زمینه پیشرفت وی در فوتبال را فراهم می کنم.

سرهنگ نثاری بیان داشت: حمید در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت، چند روز پیش از ربایشِ داریوش ، میلاد با وی تماس گرفت و به بهانه درخواست انجام نقل و انتقال به یکی از باشگاه های فوتبال کشورهای همسایه با داریوش قرار ملاقات گذاشت و به دروغ مدعی شد که پدرش حاضر است در مرحله اول ۲ میلیارد ریال به داریوش پرداخت کند و به این حیله و ترفند ، داریوش را به محل قرار در منطقه خزانه تهران کشاند ؛ به محض آمدن داریوش به محل قرار ، هر دو نفر سوار ماشین داریوش شدیم و با تهدید چاقو او را به شهرستان تالش برده و داخل یک کلبه جنگلی محبوس کردیم و از آنجا با خانواده داریوش تماس گرفته و از آنها درخواست مبلغ ۵ میلیارد ریال کردیم . در بیست و هفتم فروردین ماه داریوش با استفاده از خستگی ما دو نفر توانست از داخل کلبه فرار کند اما به علت عدم آشنایی به محل و گرفتار شدن در زمین های باتلاقی اطراف کلبه نتوانست از دست ما فرار کند و مجددا او را گرفته و به کلبه برده و محبوس کردیم.

وی اعلام کرد: با توجه به اعترافات بدست آمده از حمید، کارآگاهان با مراجعه به کلبه ی محل نگهداری داریوش، او را نجات داده و با توجه ضعف شدید جسمانی ایجاد شده، وی را به مرکز درمانی منتقل نمودند. در ادامه، مخفیگاه میلاد در منطقه میرداماد تهران شناسایی، دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی منتقل شد.

میلاد در اظهاراتی مشابه با اعترافات حمید، انگیزه خود در مشارکت در آدم ربایی را اینگونه بیان کرد: در حال حاضر من در لیگ دسته دوم مشغول به بازی هستم ؛ حمید به من مراجعه و عنوان کرد که با توجه به ارتباطاتی که با تعدادی از تیم های لیگ برتری دارد ، می تواند زمینه انتقال من به یکی از این تیم ها را فراهم کند به شرط آنکه در ربایش داریوش به او کمک نمایم و من نیز …. .

سرهنگ نثاری با اعلام این خبر گفت : خوشبختانه با انجام اقدامات مناسب درمانی، فرد ربوده شده پس از بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص و در حال حاضر در کنار اعضای خانواده خود می باشد؛ متهمان پرونده نیز با قرار قانونی صادره از سوی مقام قضائی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=18664

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: