دولت روی بازار سرمایه حساب کرده است | هیجان بازار عادی نیست

رئیس سازمان بورس با بیان این‌که روی بازار سرمایه حساب می‌شود، گفت: استراتژی دولت این است که بورس در تأمین مالی همه طرح‌ها در بخش خصوصی نقش مهمی داشته باشد، بازار سرمایه از این جهت مورد حمایت است.

به گزارش آژانس خبری ریحان، مجید عشقی درباره اتفاقات اخیر در بازار سرمایه گفت: طی جلساتی که با بخش دولتی داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که بازار سرمایه به‌عنوان یک بازار مطمئن برای جذب سرمایه در بخش خصوصی و دولتی مورد حمایت است، روی بازار سرمایه حساب می‌شود. استراتژی دولت این است که در تأمین مالی همه طرح‌ها در بخش خصوصی، بورس و فرابورس نقش مهمی داشته باشد، بازار سرمایه از این جهت مورد حمایت است.

وی افزود: سازمان بورس در هیچ مقطعی خودش در خصوص بالا رفتن یا پایین آمدن بازار تصمیم نگرفته است، به‌طور کلی هیچ بازاری را نمی‌توان به‌صورت دستوری اداره کرد، بازار سرمایه هم از این امر مستثنی نیست.

عشقی گفت: بازارگردان‌ها طبیعتاً باید به تعهدات خودشان عمل کنند، سازمان به هیچ وجه چیزی را به آنها تحمیل نکرده و نخواهد کرد. روز گذشته، بازارگردان‌ها نزدیک به یک‌هزار میلیارد تومان خرید کردند.

وی اضافه کرد: صندوق‌ها منابع بسیار خوبی دارند که طبق شیوه‌نامه از بازار حمایت می‌کنند، هیجانی که در بازار ایجاد شد، نسبت به حالات عادی بیشتر بوده است.

گزارش‌های ۱۲ماهه شرکت‌ها امیدبخش خواهد بود

مجید عشقی گفت: شرایط بنیادی بازار مورد توجه تحلیلگران خواهد بود و گزارش‌های ۱۲ماهه در راه است. نسبت‌های مربوط به تولید و فروش شرکت‌ها در فروردین ماه نشان می‌دهد که اختلاف معناداری با سال گذشته وجود دارد و امیدبخش است.

وی خاطرنشان کرد: بازار سرمایه بهترین بازار برای جذب نقدینگی و فعالیت‌ های مولد است. برنامه‌های مختلفی برای عرضه‌های اولیه داریم. اولویت و رسالت اصلی ما هدایت نقدینگی به‌سوی تولید است و اگر در سال ۹۹ نیز چنین سیاستی پیش گرفته می‌شد، قطعاً بعد از ۲.۵سال در انتظار به ثمر رسیدن نتایج مثبتی در تولید و توسعه پایدار بازار بودیم.

عشقی در ادامه گفت: سازمان بورس در سال جاری سیاست‌ مذکور را پیش خواهد گرفت تا منابع به‌طور مستقیم وارد شرکت‌ها بشود. درمورد شرکت‌های دانش‌بنیان در حال رایزنی هستیم تا شرکت‌هایی که طرح‌های توجیهی قابل‌قبولی دارند از طریق اوراق بدهی و سایر شیوه‌ها تأمین مالی بشوند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=19410

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: