نباید هیچ کشاورزی برای نداشتن پول از بیمه جا بماند

خشکسالی برنج- آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان، محمد پورخوش سعادت روز شنبه در جلسه مدیریت جهادی آب بندر انزلی عکس های منتشر شده از خشک شدن شالیزارها در فضای مجازی را متعلق به انزلی ندانست و تصریح کرد : اگرچه این عکس ها مربوط به انزلی نبود اما در صورت عدم پیگیری ممکن است در تامین آب مورد نیاز شالیزارها با بحران مواجه شویم.

وی با تاکید بر اجرای گشت مشترک نیروی انتظامی برای جلوگیری از سرقت و برخی رفتارهای سودجویانه مرتبط با کشاورزی در طول روز ، گفت : اگر دزدی در این بخش انجام شد دهیار را مقصر می شناسیم جایگزین کردن ترانس های به سرقت رفته بار اضافه ای بر دوش دولت خواهد بود .

دادستان بندر انزلی نیز با بیان اینکه گشت مشترک در پیشگیری از برخی اقدامات سودجویانه موثر است گفت : علاوه بر نیروی انتظامی ، منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و محیط زیست دهیاران در حوزه روستایی و یک نماینده از حوزه شهری نیز می بایست در این گشت‌ های مشترک حضور داشته باشند .

اکبر سبحانی تاکید کرد: گشت‌های مشترک در پیشگیری از اقدامات سودجویانه ای نظیر سرقت تاسیسات برق، حفر چاههای غیر مجاز اثرگذار است و اگر سوء استفاده ای در این زمینه انجام شود قانون راهکار و نحوه برخورد با متخلفان را مشخص کرده است.

برای تامین آب شالیزارهای انزلی مسئولان در میدان حضور یابند

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تامین آب در شالیزارهای انزلی مسئولان پای کار بمانند گفت : برای تامین آب کشاورزی مورد نیاز شالیزارها تا زمان برداشت محصول مسئولان مربوطه می بایست حضور میدانی داشته باشند.

احمد دنیامالی وجود تالاب انزلی را ظرفیتی برای کشاورزان این منطقه دانست و اظهار داشت : مسئولان مربوطه باید تا پایان فصل کشت در منطقه حضور میدانی داشته باشند تا آب مورد نیاز کشاورزان تامین شود .

وی روش آبیاری کشاورزی در شهرستان بندر انزلی را سنتی دانست و تاکید کرد : با توجه به محدودیت های این روش قابلیت انقباضی و انبساطی زیادی در این سیستم آبیاری وجود دارد . بهره مندی از تالاب بین المللی انزلی ، وجود چاه‌ها ، آب بندان ها و نوبت آبدهی را می توان از ظرفیت های کشاورزی این منطقه عنوان کرد .

دنیامالی با بیان اینکه مساله سرعت عمل را کلیدی ترین مسئله در تامین آب مورد نیاز کشاورزی است ، خاطر نشان کرد : هر هکتار از شالیزارهای این شهرستان برای ما حائز اهمیت است لذا نباید منتظر ماند تا محصول کشاورز خشک شود و بعد از گذشت چند روز آب را به آن شالیزار برسانیم، این کار دردی از کشاورز دوا نمی کند.

منبع

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=4481

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: