توسعه روابط با کشورهای همسایه سیاست دولت

آژانس خبری ریحان:

استاندار گیلان در دیدار استاندار آستراخان روسیه گفت : سیاست هوشمندانه دولت سیزدهم، گسترش روابط با کشور‌های همسایه به خصوص روسیه یکی از اهداف مهم ما بشمار می‌رود.
دکتر اسدالله عباسی شامگاه جمعه (۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۲) در دیدار با استاندار آستراخان روسیه گفت : در این راستا آستراخان به‌عنوان دروازه تجارت روسیه محسوب می‌شود و گیلان نیز می‌تواند استان تعیین کننده در توسعه همه جانبه روابط با این کشور تلقی شود.
وی افزود: البته ارتباط گیلان با روسیه دیرینه است و این آمادگی وجود دارد که روابط تجاری ما نیز با همکاری آستراخان گسترش یابد.
نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: همچنین ما علاقمندیم که برای گسترش و توسعه ارتباطات، هیات‌های تجاری ما را در سطح بالاتری افزایش دهیم و نمایشگاهی نیز در بندرانزلی داریم که روسیه و آستراخان می‌توانند در آن حضور یابند تا توانمندی‌های ما بیشتر شناخته و همکاری‌ها نیز توسعه یاید.
دکتر عباسی همچنین خواستار برطرف شدن برخی مشکلات در مسیر کشتیرانی بین دو طرف شد و ابراز امیدواری کرد خط هوایی بین دو استان نیز فعال‌تر از گذشته به کار خود ادامه دهد.
*استاندار آستراخان: حجم گردش کالا در آستراخان ۱۶ میلیون تن درسال است.
استاندار آستراخان روسیه گفت: با وجود دو بندر در این استان، حجم گردش کالا در سال در آستراخان ۱۶ میلیون تن است.
ایگور بابوشکین شامگاه جمعه در دیدار با دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان در رشت اظهار کرد: خوشبختانه روابط آستراخان با ایران به خصوص استان گیلان بسیار خوب است و سعی داریم که این روابط توسعه یابد.
وی افزود: با توجه به درنظر گرفتن روابط دیرینه بین ایران و روسیه ما تلاش می‌کنیم تا این روابط در بخش‌های مختلف تجاری و اقتصادی سال به سال افزایش یابد.
استاندار آستراخان روسیه اضافه کرد: از سوی دیگر دو منطقه ویژه صنعتی و بندری در آستراخان ایجاد شده که این دو منطقه نظر سایر کشور‌ها را هم جلب کرده و پیشنهاد می‌کنیم که سرمایه گذاران ایرانی به خصوص گیلانیان در این منطقه سرمایه گذاری کنند.
وی بیان کرد: امسال ما دو رویداد مهم داریم که یکی جشنواره بین المللی موسیقی کلاسیک است که از همه کشور‌های حاشیه دریای خزر دعوت می‌کنیم تا در این رویداد حضور یابند تا هر کشور بتواند طی یک روز فرهنگ خود را معرفی کند.
بابوشکین خاطرنشان کرد: دومین رویداد نیز همایش رسانه‌ای است که سیاستمداران و دیپلمات‌ها در آن سخنرانی می‌کنند و به خصوص از نمایندگان ایران نیز دعوت می‌کنیم تا در این رویداد نیز حضور یابند.
استاندار آستراخان درباره برخی مشکلات مطرح شده توسط استاندار گیلان هم گفت: این موارد پیگیری خواهد شد تا هرچه زودتر برطرف شود.
بابوشکین در خاتمه از استاندار گیلان دعوت کرد تا به آستراخان روسیه سفر کند تا سطح روابط اقتصادی و تجاری دو استان بیشتر افزایش یابد.
ایگور بابوشکین استاندار آستراخان روسیه در پایان این دیدار به اتفاق استاندار گیلان از نمایشگاه عکس کاسپین دریای دوستی بازدید کرد. باشگاه خبرنگاران جوان گیلان رشت

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=13599

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: