درباره ما

در روزگاری که تعصبات سیاسی و جناحی و سیاست زدگی خط مشی عده­ای گردیده تا جائیکه نه بر مبنای حقیقت بلکه در راستای اهداف حزبی و جناحی خودقلم می­زنند حتی در این مسیر حقوق ملت را نادیده می­گیرند، رسانه­های مستقل و مردمی می­توانند نقش برجسته­ای در استیفای حقوق ملت ایفا کنند.

تصویر لوگو آژانس خبری ریحان

آژانس خبری ریحان از بهار سال 1398 در عرصه پویای دنیای خبر و تنها براساس علایق شخصی در حوزه اطلاع­ رسانی، با اخذ مجوز­های رسمی شروع به فعالیت نمود.

در عصر کنونی که تبادل خبر با سرعت برق آسایی صورت می­گیرد شاهد یک انقلاب خبری هستیم و با گسترش روز­افزون رسانه ­های اجتماعی و نقش بی­بدیل­شان در شکل­گیری افکار عمومی بعنوان یکی از ارکان این انقلاب­‌اند، که در رقابت جدی با رسانه­ های اصلی قرار دارند. با وجود فعالیت فراوان شبکه­ های اجتماعی اما بدلیل اینکه فاقد مرجعیت رسانه ­ای اند، نمیتوان آنها را بعنوان جاشین رسانه­ های اصلی به ­شمار آورد.

آژانس خبری ریحان فارغ از هرگونه سیاست زدگی، تنها به آرمان­های انقلاب اسلامی می­اندیشد بنابراین انتقادات جدی و سازنده به مسئولین و دستگاههای مختلف را حق مردم شریف ایران می­داند ضمنا پاسخ به انتقادات و انتشار آن نیز حقی است که برای افرادی که مورد نقد قرار می­گیرند از سوی این آژانس خبری محفوظ و مسلم شمرده می­شود.

آژانس خبری ریحان خود را پایبند به منشور دهگانه خبرنگاری دانسته و احترام و اعتقاد به باورهای ملی و دینی و ارزشهای انسانی را سرلوحه قرار داده و وفادار به آرمان های انقلاب و اصول دیانت خواهد بود.

آژانس خبری ریحان به عنوان بخشی از مردم تنها در راستای ارتقای کیفیت مردم و واکاوی دردها و رنجهای پنهان وبمنظور حل مشکلات مردم و جامعه گام بر خواهد داشت.

آژانس خبری ریحان با استراتژی کلان  معتقد به  «تقدم ارزشی» فرهنگ بر سیاست بوده از همین رو در مسیراطلاع رسانی، با مطالعه بررسی مستندات و بسترسازی مناسب برای موضوعات فکری و فرهنگی به عنوان ابزاری در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی خواهد بود.

آژانس خبری ریحان خود را در حوزه اطلاع‌رسانی مستقل می‌داند و وابستگی فکری و سیاسی به هیچ گروه یا جریان ندارد.

این آژانس خبری با تمام قوا برای تولید و اغنا در حوزه‌های مختلف علوم انسانی با توجه به اقتضائات بومی، ملی، فرهنگی و ارزشی ایران اسلامی تلاش خواهد نمود.

آژانس خبری ریحان در جهت انعکاس مشکلات هر روز مردم و جامعه که گاه در هیاهو و ازدحام بازار سیاست دیده و شنیده نمی شود به جد و مصرانه تلاش خواهد کرد و از مسئولین مربوطه تا احقاق حقوق مردم شریف پیگیر خواهد بود.

 خط مشی آژانس خبری ریحان شفاف بوده و همواره تأکید بر اصل رسانه ای بودن و تفکیک حوزة تحلیل از خبر،تلاش خواهد نمود.

آژانس خبری ریحان از صاحب نظران، کارشناسان و اهل فکر و قلم دعوت می­نماید تا مقالات و یادداشت­ها، اخبار و منابع صوتی و تصویریشان را از طریق راههای ارتباطی در اختیار بینندگان قرار دهند.

در این راه دست دوستی به سوی همه مردم و جریان ها و اهل نظر دراز می کنیم؛ از آنان همفکری، همکاری و یاری می طلبیم و در بدایت و نهایت کار توفیق این انتخاب را از قدیر علیم و رحیم دستگیر می طلبیم.

ای صبا گر به جوانان چمن باز رَسی

خدمت ما برسان سرو و گل و ریحان را