دسته خبر : اخبار گیلان
شناسه خبر : 741
تاریخ : ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۳۰
منبع خبر : admin
رفع مشکلات گیلان نیازمند حمایت دستگاههای قضایی است رشت- *- نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به ظرفیت ها و مواهب طبیعی استان گفت: رفع مشکلات گیلان نیازمند حمایت دستگاههای قضایی است.
آژانس خبری ریحان :

آیت الله رسول فلاحتی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان  با حضور رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: گیلان از مواهب الهی همچون جنگل ، آب ،  خاک و ساحل و بسترهای لازم برخوردار است که اگر  با مدیریت‌های به دور از سیاست بازی  در کنار یکدیگر باشیم می توانیم از عرصه های خدادادی استفاده  بهینه کنیم.
وی خاطرنشان کرد: شیوه برخورد با چماق و زد و بندهای سیاسی در طول چهل سال موجب  بروز آسیبهایی به واحدهای تولیدی همچون کارخانجات ایران برک ، پوشش و صنایع تبدیلی شده است که می توانستند اشتغالزایی خوبی در استان داشته باشند.
وی یکی از بزرگترین معضلات استان را پسماند و ورود شیرابه های آن به دو رودخانه گهر رود و زرجوب و در نهایت به تالاب انزلی بعنوان عامل سرطان زایی و تهدید سلامت عنوان و تصریح کرد: سلامتی حتی از امنیت اقتصادی برای مردم مهمتر است.
وی با بیان اینکه بعضی از ویرانه های ایجاد شده در گیلان بدلیل بی توجهی از مرکز بوده است ، اظهار داشت: بسیاری از غیر بومی ها شالیزارهای استان را به اندک قیمت می خرند و با تغییرکاربری ویلا می سازند که باید این ویلاها تخریب شود.
آیت الله فلاحتی در بخش دیگری از سخنانش به سابقه انقلابی مردم استان نیز اشاره و بیان کرد: مردم گیلان از آغاز هزاره اول آهسته مکتب اسلام و تشیع پذیرفتند و در این دوره بسیاری از مفاخر در سایه اسلام شکل گرفته است.
وی افزود: هشت هزار شهید و هزاران جانباز،  تقدیم انقلاب و  بالندگی درخت تنومند انقلاب شده است و همچنان این فداکاری ها برای صیانت از این دستاوردها ادامه دارد.
آیت الله فلاحتی تصریح کرد: باتوجه به مواهب الهی استان برای رفع مشکلات نیاز به منابع انسانی دلسوز ، کارآمد و مجاهد داریم و جامعه در صورتی در مسیر تعالی قرار می گیرد ، باتقوا و دیندار و خدا ترس باشد.
نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در پایان خطاب به رییس قوه قضاییه  گفت: با آمدن جنابعالی بذر امید در دل مردم کاشته شده و همکاری لازم با بخش های مربوط و دستگاه قضا خواهیم شد.