دسته خبر : اخبار گیلان
شناسه خبر : 686
تاریخ : ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
منبع خبر : admin
تخصیص اعتبار برای مدیریت بحران و حوادث طبیعی در گیلان
آژانس خبری ریحان :

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، امیر مرادی ، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در نشست ستاد مدیریت بحران در شهرداری بندر مرزی آستارا گفت:  هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۲۲۰طرح عمرانی برای مدیریت بحران و حوادث طبیعی در این استان تخصیص یافته است.

او افزود: بیشتر طرح‌های مدیریت بحران برای اجرا در غرب استان گیلان مصوب شده و فرمانداران، شهرداران و دستگاه‌های اجرایی متولی، قطعا باید برای مهار و مدیریت بحران‌های احتمالی آمادگی کامل داشته باشند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران گیلان گفت: از مجموع اعتبار مصوب در استان گیلان، ۷۰میلیارد ریال برای اجرای ۲۰طرح حوزه مدیریت بحران در شهرستان مرزی بندر آستارا تخصیص یافته است.

مرادی افزود: تا پایان سال ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در آماده باش کامل به سر می‌برند و تقویت تجهیزات و امکانات مدیریت بحران در شهرستان‌های گیلان در دستور کار قرار دارد.

عباس صابر ، فرماندار آستارا هم در این نشست گفت: با افزایش بارش ها، آب‌های سطحی در خیابان‌ها و معابر شهر‌های آستارا و لوندویل جاری شده و برای هدایت آن قطعا نیاز به برنامه ریزی مناسب داریم.

او افزود: متاسفانه خودرو‌های سنگین راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آستارا برای مدیریت بحران کافی نیست و راهداران ما علاوه بر معابر آستارا، نگهداری ۷۰درصد راه‌های اصلی تالش را نیز بر عهده دارند و قطعا باید تجهیز ماشین آلات راهداری در دستور کار متولیان امر قرار بگیرد.

فرماندار آستارا تصریح کرد: با آغاز فصل کشاورزی در تامین آب زراعی با مشکل مواجه خواهیم شد و لایروبی آب بندان‌ها برای تامین آب کشاوزی و اختصاص اعتبار برای تکمیل سد لاستیکی آستارا ضروری است.

 

انتهای  پیام/م.ع