دسته خبر : حوادث
شناسه خبر : 64955
تاریخ : ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
منبع خبر : adminhavades
انهدام ۶ باند سارقان با ۱۶۵ فقره سرقت در شیراز فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با تلاش مأموران پلیس آگاهی، ۶ باند سارقان منهدم و ۱۶۵ فقره انواع سرقت کشف شد.

آژانس خبری ریحان :

سردار رهام بخش حبیبی در نشست خبری با اصحاب رسانه، با تقدیر از تعامل و همکاری یک ساله خبرنگاران واصحاب‌رسانه با نیروی انتظامی در راستای پوشش خبری اقدامات و عملکرد پلیس، در خصوص چهارشنبه آخر سال، اظهار داشت: عمل به پویش همگانی «ماندن در خانه برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا» در کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال مفید و موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه پلیس هیچگاه با آیین‌های سنتی به مخالفت برنخواسته و نفس جرم بودن یا نبودن رفتار را ملاک عمل قرار می‌دهد، افزود: به عنوان متولی اصلی برقراری نظم و امنیت جامعه؛ تخریب اموال عمومی، مزاحمت و به طور کلی بی‌نظمی و ناامنی به بهانه شادی و هیجان را برنمی تابیم و با اقتدار کامل در مقابل آن می‌ایستیم.

فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: در سال جاری بالغ بر ۵۰۰ هزار عدد انواع مواد محترقه کشف شده است که در این رابطه با کاهش ۵۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو بوده ایم.

سردار حبیبی افزود: خوشبختانه با آموزش‌های لازم و آگاه‌سازی مردم در راستای خطرات استفاده از مواد محترقه، شاهد کاهش استفاده افراد از این مواد خطرناک هستیم.

وی ضمن هشدار به شهروندان در خصوص خطرات و آسیب‌های چهارشنبه آخر سال، گفت: مـراقب رفتـار‌های خطـرناک و نـاهنجار افـراد بوده و در صورت لزوم مراتب را به واحد‌های گشت نیروی انتظامی و یا پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید.

فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به کشفیات پلیس آگاهی استان اشاره کرد و افزود: با تلاش مأموران پلیس آگاهی ۶ باند سارقان منهدم و در بازجویی از اعضای این باندها، ۱۶۵ فقره انواع سرقت کشف شد.

سردار حبیبی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه سارقان مقادیر زیادی اموال مسروقه کشف شد، گفت: ارزش اموال مسروقه کشف شده، ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

کشف ۵۲ تن انواع مواد مخدر، کاهش ۲۷ درصدی کل تصادفات رانندگی در سطح استان، کشف ۵۲۸ میلیارد تومان کالای قاچاق با افزایش ۳۵ درصدی، افزایش ۶۵ درصدی کشفیات جرایم فضای سایبری و مصالحه ۷۵ درصدی پرونده‌های ورودی به مراکز مشاوره پلیس از اقدامات مهمی بود که فرمانده انتظامی استان فارس آن‌ها را رسانه‌ای کرد.

منبع:آفتاب