دسته خبر : اخبار گیلان
شناسه خبر : 146
تاریخ : ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
منبع خبر : خبرنگار 1
دپوی 180 هزار کانتینر کالا در گمرکات کشور/ وزارتخانه‌ها از دخالت‌های ناصحیح اجتناب کنند عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر عدم مشکل قانونی در گمرکات گفت: به علت برخی از تصمیم‌گیری‌های نادرست برخی از وزارتخانه‌ها این میزان ا کانتینر کالا در گمرکات دپو و در شرایط فعلی ارزی کشور دخالت‌های ناصحیح برای گمرک مشکل‌ساز شده و وزارتخانه‌ها باید قوانین مصوب شده را به‌درستی اجرا کنند.
آژانس خبری ریحان:

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید کاظم دلخوش امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گمرکات گیلان نقش مهمی در رشد اقتصادی و افزایش صادرات کشور دارند، اظهار کرد: همواره قوانین و مقرراتی که در جامعه اتخاذ می‌شود در راستای رفاه مردم بوده و قانون‌گذاران جامعه به مشکلات موجود آگاهی لازم دارند.

وی با اشاره تنظیم قانون امور گمرکات در سال ۹۶-۹۷ گفت: قانون امور گمرکات یکی از آن مورد قوانین بود که به نیاز گمرک و دستگاه‌های مختلف تنظیم و این قانون در سال ۸۸-۸۹ بخشی از آن اصلاح و در سال ۹۷-۹۶ به‌صورت جامع‌تر و بر مبنای ورود و خروج کالا و نیازهای جامعه تنظیم شد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر عدم مشکل قانونی در گمرکات بیان کرد: متأسفانه اجرای نادرست و عدم تصمیم‌گیری‌های صحیح برخی از دستگاه‌های اجرایی مشکلاتی را برای گمرکات ایجاد کرده و تا زمانی که دولت به این موارد ورود نکند این معضلات ادامه‌دار است.

دلخوش با اذعان به اینکه ۱۸۰ هزار کانتینر کالا در گمرکات کشور دپو شده است، تصریح کرد: به علت برخی از تصمیم‌گیری‌های نادرست برخی از وزارتخانه‌ها این میزان ا کانتینر کالا در گمرکات دپو و در شرایط فعلی ارزی کشور دخالت‌های ناصحیح برای گمرک مشکل‌ساز شده و وزارتخانه‌ها باید قوانین مصوب شده را به‌درستی اجرا کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷