دسته خبر : حوادث
شناسه خبر : 145344
تاریخ : ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۶:۳۶
منبع خبر : adminhavades
جدیدترین آمار همه گیری کرونا/ کانادا به جمع ۲۲ کشور با شمار بالای مبتلایان پیوست شمار مبتلایان به بیماری " کووید-۱۹" ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۳۱ میلیون و ۳۶۷ هزار و ۶۷۶ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۸۵۹ هزار و ۳۰۴ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

آژانس خبری ریحان :

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۰۵ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۲۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۱.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۵۶۸ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

برزیل نیز با آمار بیش از ۱۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۲.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده کشورهای برزیل با بیش از ۳۳۰ هزار و مکزیک نیز با بیش از ۲۰۴ هزار جانباخته، همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش کرده اند. پس از آن نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۰ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۰۰ هزار، فرانسه بیش از ۹۶ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۵ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۳ هزار، ایران با بیش از ۶۲ هزار، آرژانتین با ۵۶ هزار، لهستان با بیش از ۵۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۲ هزار و ۹۰۰، پرو با بیش از ۵۲ هزار و ۶۰۰ و اندونزی با بیش از ۴۱ هزار جانباخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۱ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۱۲۶ مبتلا، ۵۶۸ هزار و ۵۱۳ قربانی

۲. برزیل: ۱۲ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۵۹۷ مبتلا، ۳۳۰ هزار و ۲۹۷ قربانی

۳. هند: ۱۲ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۵۰۹ مبتلا، ۱۶۴ هزار و ۶۵۵ قربانی

۴. فرانسه: چهار میلیون و ۷۴۱ هزار و ۷۵۹ مبتلا، ۹۶ هزار و ۲۸۰ قربانی

۵. روسیه: چهار میلیون و ۵۷۲ هزار و ۷۷ مبتلا، ۱۰۰ هزار و ۱۷ قربانی

۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۵۷ هزار و ۹۱ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۸۲۶ قربانی

۷. ایتالیا: سه میلیون و ۶۵۰ هزار و ۲۴۷ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۷۰۴ قربانی

۸. ترکیه: سه میلیون و ۴۴۵ هزار و ۵۲ مبتلا، ۳۲ هزار و ۷۸ قربانی

۹. اسپانیا: سه میلیون و ۳۰۰ هزار و ۹۶۵ مبتلا، ۷۵ هزار و ۶۹۸ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۸۸۶ هزار و ۲۰ مبتلا، ۷۷ هزار و ۵۰۲ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۳ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، لهستان، آرژانتین، مکزیک، ایران، اوکراین، پرو، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، اندونزی، هلند، شیلی و کانادا نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

منبع:آفتاب