دسته خبر : حوادث
شناسه خبر : 128014
تاریخ : ۰۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۴:۵۷
منبع خبر : adminhavades
آغاز موج دوم بارشها در آذربایجان غربی/دمای هوا ۸ درجه کاهش می‌یابد رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از ورود سامانه بارشی از امروز به استان و آغاز بارش ها در استان خبر داد و گفت: با فعالیت این سامانه بارشی دمای هوا درجه کاهش می یابد.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از ورود سامانه بارشی از امروز به استان و آغاز بارش ها در استان خبر داد و گفت: با فعالیت این سامانه بارشی دمای هوا درجه کاهش می یابد.

آژانس خبری ریحان :

مهدی صابری با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی تا دوشنبه در استان تداوم دارد، افزود: بارش پراکنده باران، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف همراه با وزش باد گاهی شدید تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت و کاهش دما بین ۴ تا ۸ درجه از اثرات فعالیت این سامانه بارشی است.

وی ادامه داد: با توجه به بارش‌ها و تندبادهای اخیر و ذوب شدن برف در ارتفاعات رودخانه‌ها آذربایجان غربی سیلابی و تردد و توقف در حاشیه این منابع آبی خطرساز است.

صابری با هشدار به احتمال بروز سرمازدگی بهاره در بخش کشاورزی اظهار کرد: براثر فعالیت این سامانه احتمال سرمازدگی درختان میوه در برخی نقاط، احتمال آب گرفتگی معابر عمومی و کولاک برف در نواحی کوهستانی وجود دارد.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در این راستا کنترل دما رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به کاهش دما، آمادگی در خصوص آب گرفتگی معابر، احتیاط در سفرهای برون شهری به ویژه در مناطق کوهستانی بازدید و اطمینان از استحکام سازه‌ها، پوشش گلخانه‌ها، سقف‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و داربست‌ها توصیه می‌شود.

منبع:آفتاب