به گزارش آژانس خبری ریحان ، رئیس روابط عمومی دانشگاه گیلان روز دوشنبه درباره برگزاری کنکور سراسری سال ۹۸ در این استان به خبرنگار ایرنا گفت: ۳۸ هزار و ۲۹۷ داوطلب در گیلان برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۲ / ‏ ۶۲ درصد داوطلبان زن و ۳۸ / ‏‬ ۳۷ درصد را داوطلبان مرد هستند.

سعید رهسپار با بیان اینکه شهرستان رشت با ۱۵ هزار و ۳۸ نفر بیشترین و رضوانشهر با یک هزار و ۵۴ نفر کمترین داوطلب کنکور سراسری در گیلان را به خود اختصاص داده، اظهار داشت: آمار داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۸ در استان نسبت به سال گذشته، ۶۳ / ‏‬ ۱۳ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ در گیلان همزمان با سراسر کشور در پنجشنبه و جمعه هفته جاری در ۱۳ شهرستان استان خاطر نشان کرد: آزمون گروه آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه هفته جاری سیزدهم تیرماه و گروه آزمایشی هنر عصر همین روز، گروه آزمایشی علوم تجربی صبح روز جمعه چهاردهم هفته جاری و گروه آزمایشی زبان‌های خارجی عصر همین روز برگزار می‌شود.

رهسپار با بیان اینکه کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان از عصر روز گذشته از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است، اضافه کرد: داوطلبان بایستی کارت ورود به جلسه را به همراه خود داشته باشند، باجه رفع نقص کارت ورودی داوطلبان آزمون شهرستان رشت در پردیس دانشگاه گیلان در خیابان ملت روبروی شهربازی (پارک شهر) مستقر است و داوطلبان برای رفع نقص احتمالی بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، باید قبلاً به این محل مراجعه کنند.

رئیس روابط عمومی دانشگاه گیلان خاطر نشان کرد: درب‌های ورودی حوزه‌های امتحانی صبح‌ها از ساعت ۳۰: ۷ و بعد از ظهرها از ساعت ۳۰: ۱۴ بسته و پس از آن از ورود داوطلبان جلوگیری می‌شود.

منتظرتان هستیم