به گزارش آژانس خبری ریحان؛ محمود محدث در حاشیه برگزاری دوره توانمندسازی کارآفرینی در رشت اظهار داشت: تا قبل از دولت دوازدهم حدود ۹۰ سمن در سطح کشور فعالیت داشت اما این تعداد هم اکنون به ۲۸۰۰ سازمان مردم نهاد افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد : خوشبختانه فعالیت اینگونه سازمان‌های مردم نهاد در ایران رو به افزایش است و امیدواریم که این روند رو به رشد را در هر دو بخش کیفی و کمی شاهد باشیم.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجامع استانی سمن‌ها ادامه داد: هم اینک مجمع انتخابات ملی را برگزار کردیم و قرار است انتخابات مجامع استانی سمن ها نیز برگزار شود که امیدواریم این انتخابات تا پایان فصل پاییز در همه استان ها برگزار شود.

وی با بیان این که ذات کسب و کارهای نوپا، ذات جوانی است و افرادی که درگیر این ساختار و اشتغالزایی هستند را اغلب جوانان شکل می دهند، افزود: خوشبختانه این جوانان از این ظرفیت ها به خوبی استفاده می کنند و تغییر نگاه مناسبی نیز در اشتغالزایی به وجود آمده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش اضافه کرد: همچنین نگاه دولت در مسیر اینکه جوانان به سمت اشتغالزایی بروند نگاه مثبتی است و این فرهنگ نیز باید بیشتر در جامعه ترویج شود که دولت نباید در سمت اشتغالزایی برود بلکه باید به سمت اشتغال پذیری حرکت کند.

محدث به دوره توانمندسازی کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار ویژه معاونان ادارات کل ورزش و جوانان استان‌های کشور نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این دوره در راستای افزایش دانش فنی و توانمندسازی معاونان ادارات کل ورزش استان های مختلف کشور در حوزه کارآفرینی در رشت برپا شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه تمرکز و محور اصلی فعالیت ها در کارآفرینی و کسب و کار است، لازم بود که این دوره برگزار و معاونان نسبت به مفاهیم جدید کار و کارنوپا به روز رسانی شوند و دانش روز حوزه های اشتغال و اشتغالزایی را فراگیرند.

منتظرتان هستیم