به گزارش آژانس خبری ریحان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای با اعلام این خبر افزود: کلاس های ستاد اسکان در سه گروه تقسیم شده اند که در گروه ویژه ۹۴ کلاس، در گروه الف ۹۰۷ و در گروه ب ۴۸۵ کلاس درس مهیای خدمت رسانی به مسافران فرهنگی هستند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین  ۱۱ مرکز رفاهی دارای ۱۴۸ سوئیت با ظرفیت ۵۲۳ تخت و سه اردوگاه فرهنگی و تربیتی در شهرهای: رضوانشهر، فومن و انزلی با ظرفیت ۵۲۳ تخت میزبان مسافران فرهنگی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان معرفی پایگاه ها و مراکز رفاهی استان به استان های کشور، صدور شیوه نامه اسکان به کلیه مناطق، تهیه و تکثیر نقشه، تراکت و نصب بنر در مبادی ورودی شهرهای استان، تشکیل تیم های نظارتی و بازرسی به منظور بازدید از پایگاه های مجری طرح ستاد اسکان و بیمه حوادث مسافران فرهنگی بخشی از اقدامات انجام شده توسط آموزش و پرورش استان گیلان در استقبال از مهمانان تابستانی است.

جهان آرای  در مورد نحوه ثبت نام مدارس تحت پوشش ستاد اسکان افزود: ۷۰ درصد مدارس ستاد اسکان بعد از پایان امتحانات خرداد آماده پذیرش حضوری و متقاضیان ۳۰ درصد ظرفیت مدارس ستاد اسکان هم می توانند از تاریخ ۲۸ خرداد تا نیمه شهریور امسال با مراجعه به نشانی www.eskan.medu.ir نسبت به انتخاب مدارس محل سفر خود اقدام کنند.

وی از مدیران مدارس خواست با استفاده از ظرفیت های انجمن اولیا و مربیان و همچنین امکانات سازمان های میراث فرهنگی و هلال احمر نسبت با ارتقای ارائه خدمات به فرهنگیان عزیز اقدام کنند

گفتنی است؛ در تابستان پارسال تعداد ۶۲ هزار و ۳۴۲ خانوار معادل ۲۲۴ هزار و ۴۳۲  نفر از مراکز زیرپوشش ستاد اسکان آموزش و پرورش استان گیلان بهره مند شدند.%

با ما در اینستاگرام همراه باشید

منتظرتان هستیم