۶۰۰ واحد صنعتی در گیلان به دلایل مالی و بانکی تعطیل هستند

تیمور پورحیدری - سازمان صمت گیلان - آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان، تیمور پور حیدری در همایش HSE  (بهداشت ، ایمنی و محیط زیست ) در جمع صنعتگران با اشاره به وجود حدود  ۶۰۰ واحد صنعتی راکد در استان گفت: تعدادی از این واحدها  توسط بانک ها تملک شده اند که موجب تعطیلی واحدهای  صنعتی  و از بین رفتن اشتغال می شود و با این اقدام خود به ضد تولید تبدیل شده اند.

وی اظهار داشت: می توانیم تحریم ها را با وجود دلسوزان  صنعت و فعالان اقتصادی پشت سر  بگذاریم اما امروز خود تحریمی ما را اذیت می کند؛  بانک ها یکی از عوامل ضد تولید در کشور هستند و متاسفانه با قوانین دست و پاگیرشان موجب شدند که واحدهای بسیاری با مشکل مواجه شوند.

پورحیدری ، دغدغه واحدهای صنعتی را از وظایف اصلی اداره کل صنعت، معدن و تجارت دانست و با اشاره به قطع برق واحدهای صنعتی استان اظهار داشت: طی چندماه اخیر در حوزه انرژی دچار مشکل شدیم و گلایه های بسیاری از سوی واحدهای صنعتی در استان شاهد بودیم که البته پیگیری ها و دستورات مدیریت ارشد استان موجب شد که عقب ماندگی های ناشی از قطع برق را در حوزه تولید جبران کنیم و به استان های برخوردار از این انرژی برسانیم .

پورحیدری سهم انرژی برق درحوزه صنعت گیلان  را ۱۵ درصد  عنوان کرد و گفت: در صورتی که گرفتاری های فراوانی  که در حوزه تولید داریم موضوع  تامین برق واحدهای صنعتی را حل نکنیم  این مشکل به صورت ریشه ای نمایان می شود و مشکلات عدیده ای را به‌همراه خواهد داشت.

وی اظهار داشت:  بدلیل ظرفیت های گیلان و برندهایی که در حوزه صنعت و ظرفیت های صادراتی داریم  واحدهای صنعتی با وجود همه محدودیت ها در حال تلاش و بروز رسانی خود هستند  و در همین ارتباط یک فضای همدلی ایجاد شده که بتوانیم به حوزه صنعت کمک کنیم.

مدیرکل صمت گیلان از همراهی شرکت‌های برق منطقه ای و توزیع برق گیلان نیز قدر دانی کرد و گفت: اگرچه هنوز ما از وضعیت موجود راضی نیستیم ولی امید داریم تا بتوانیم در فضای همدلی این مشکلات واحدهای صنعتی را رفع کنیم.

HSE متولی و عهده دار کلیه مسائل مربوط به بهداشت کار، صنعتی و محیط، ایمینی و محیط زیست که از حرف اول کلمات Health به معنی بهداشت و Safety به معنی ایمنی و همچنین Environment به معنی محیط زیست تشکیل شده است.

فلسفه HSE در صنعت نفت، درراستای توسعه پایدار و کرامت انسان از طریق نگاهی سیستماتیک و مرتبط با عوامل مختلف بهداشت، ایمنی و محیط زیست صنعت نفت در زندگی انسان رشد و توسعه همه جانبه کشور اهمیت ویژه ای را ایفا می کند. این فلسفه و نگرش، استراتژی به حداقل رساندن اثرات نا مطلوب صنعت بر محیط و افزایش اثرات مطلوب آنها با تأمین ایمنی همه جانبه کلیه کارکنان و همکاران سازمان، تجهیزات و تاسیسات، به صفر رساندن حوادث و آسیبها از طریق حذف شرایط نا ایمن و ارتقاء سلامت افراد، ایمنی و محیط زیست در کلیه سطوح سازمان و حفاظت از محیط زیست به عنوان سرمایه بشریت را دنبال می کند. مقوله های بهداشت، ایمنی و محیط زیست بطور جداگانه در طی سالهای متمادی در صنعت نفت مطرح بوده است، اما نگاه امروز نگاهی نو، سیستماتیک و همه جانبه تحت یک مدیریت واحد میباشد.

نظام مدیریت یکپارچه HSE با ایجاد بستر فرهنگی خلاق و نگرشی نو و سیستماتیک، به تبیین تأثیر متقابل عوامل بهداشت، ایمنی و محیط زیست پرداخته و از این طریق نواقص، مخاطرات بالقوه،  حوادث و مشکلات را بطور نظام مند مورد ارزیابی قرار داده و روشهای مبتنی بر پیشگیری را ارائه میدهد.

منبع

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=6884

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: