یورش مردان مسلح به خانه‌ای در شرق تهران!

مرد جوان که در غالب یک باند حرفه‌ای به خانه‌های شرق تهران دستبرد می‌زدند، بازداشت شدند.

آژانس خبری ریحان :

چندی قبل، ماموران پلیس در بزرگراه امام علی (ع) در حال گشت‌زنی بودند که به یک خودروی سمند سفیدرنگ با ۴ سرنشین مشکوک شدند و دستور ایست وسیله نقلیه مورد نظر را صادر کردند.

سرنشینان پس از مشاهده گشت انتظامی بلافاصله به صورت خطرناکی با خودروی خود فرار کردند، اما در یک تعقیب و گریز چند کیلومتری با اجرای طرح مهار در بزرگراه امام علی (ع) متوقف و دستگیر شدند؛ این در حالی بود که در صندوق عقب ماشین سمند کلاه دزدی، ماسک، دستکش و آلات و ادوات سرقت کشف شد.

 کشف آلات و ادوات سرقت 

با توجه به کشف آلات و ادوات سرقت در خودروی مورد نظر، پرونده به شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ (ویژه سرقت) ارجاع داده شد و بنابر حساسیت موضوع، بازپرس پرونده به تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی دستور داد تا در رابطه با جرائم احتمالی متهمان تحقیق کنند.

بررسی‌های اولیه تیم پلیس نشان می‌داد، چندین خانه در شرق تهران بخصوص محله‌های “مجیدیه” و “نارمک” با شگرد‌های تخریب قفل درب هدف سرقت قرار گرفته است که کارآگاهان با هماهنگی‌های لازم قضایی راهی صحنه‌های جرم شدند و با بازبینی دوربین‌های مداربسته پی بردند، ۴ سارق با یک ماشین سمند سفید رنگ به خانه‌های مذکور آمدند و اقدام به سرقت اموال با ارزش مردم کردند که همین موضوع شک تیم تحقیق را برانگیخت!

 کشف سرقت مسلحانه در پرونده ۴ مرد خشن 

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه زن جوانی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی مراجعه کرد و هنگامی که مقابل کارآگاهان قرار گرفت، گفت: چندی روز قبل هنگامی که با همسر و فرزندم در خانه مشغول تماشای تلویزیون بودیم، ناگهان ۴ مرد جوان مسلح با لگد درب را شکاندن و به قصد سرقت وارد خانه شدند.

شاکی ادامه داد: یکی از مردان مسلح ابتدا کلت کمری را روی سرمن گذاشت و درخواست کردند تا جای طلا‌های خانه را لو دهم، اما وقتی متوجه شد نمی‌توانم از ترسم حرفی بزنم سمت فرزند خردسالم رفت و سلاح را روی سر او گذاشتند!

این زن جوان هنگامی که متهمان را شناسایی کرد از ترس حالش بد شد و با حال روحی نامساعد گفت: این ۴ مرد جوان پس از اینکه با خشونت زیاد طلا و اموال خانه‌ام را به قیمت ۸۰۰ میلیون تومان سرقت کردند از مهلکه گریختند!

 انکار سرقت‌های سریالی از سوی متهمان 

تحقیقات ابتدایی تیم قضایی و پلیسی حکایت از آن داشت، متهمان اقدام به سرقت‌های زیادی از خانه‌های خالی شرق تهران کرده‌اند، اما هنگامی که قصد دستبرد به منزل زن جوان را داشتند، نمی‌دانستند که خانه مورد نظر خالی است برای همین دست به سرقت مسلحانه زده‌اند.

متهمان در بازجویی‌های ابتدایی منکر هرگونه سرقت از خانه زن جوان و مالباختگان دیگر شدند، اما تا کنون ۱۵ شاکی در مواجه حضوری در پایگاه چهارم پلیس آگاهی و دادسرا، این ۴ مرد جوان را به عنوان سارقان خانه خود معرفی کرده‌اند.

 تحقیقات همچنان ادامه دارد 

باتوجه به وقوع سرقت‌های سریالی خانه با شگرد‌های مشابه در شرق تهران، بازپرس پرونده به کارآگاهان پایگاه چهارم و تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی دستور داد تا برای روشن شدن زوایای پنهان این سرقت‌ها با اقدامات اطلاعاتی و انگشت نگاری در صحنه‌های جرم، تحقیقات لازم را انجام دهند.

با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۴ (ویژه سرقت) متهمان برای کشف جرائم و شناسایی سایر شکات احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=18724

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: