کیفیت هوای تهران در شرایط «قابل قبول» قرار دارد

کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد، اما به علت عدم وزش باد و افزایش تردد خودرو‌ها کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

آژانس خبری ریحان :

بر اساس پیش بینی‌های شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، عدم وزش باد مؤثر تا صبح پنج شنبه (۱۷ فروردین) و افزایش تردد خودروها، موجب افزایش نسبی غلظت ذرات معلق شده و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

تقویت ناپایداری جوی و احتمال رگبار پراکنده همراه با افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با توجه وزش باد شدید در برخی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد دور از انتظار نخواهد بود. با تداوم ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی پنجشنبه وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

وزش باد مؤثر تا صبح جمعه (۱۸ فروردین) ادامه خواهد داشت و همراه با کاهش تردد خودرو‌ها در روز تعطیل سبب برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق می‌شود. وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد.

این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه ادامه خواهد داشت و سبب کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۷۲ و در شرایط قابل قبول قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی‌اکسیدنیتروژن» با میانگین ۷۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=13255

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: