کیفیت مطلوب هوای تهران طی امروز

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۲۸ فروردین) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد، اما با آغاز تردد خودرو‌ها کیفیت هوا در مناطق پرتردد کاهش خواهد یافت.

آژانس خبری ریحان :

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با توجه به کاهش تندی باد در صبح امروز (۲۸ فروردین) همزمان با آغاز تردد خودرو‌ها تا حدودی بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده می‌شود و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد را در پی خواهد داشت.

با کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد می‌شود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح فردا (۲۹ فروردین) تا حدودی سبب کاهش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو‌ها کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد مورد انتظار خواهد بود. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند.

با توجه به عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه‌شنبه و افزایش تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۷۷ و در شرایط قابل قبول قرار دارد همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=15463

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: