به گزارش «آژانس خبری ریحان»، سرهنگ برزو تجاری روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد فرصت‌طلب با تشکیل گروه‌های چند نفری و به صورت برنامه‌ریزی شده به کلاهبرداری در پوشش مشتری اقدام می‌کردند.
وی ادامه داد: این کلاهبرداران از افرادی که در سایت‌های اینترنتی مانند دیوار و شیپور در صدد انجام معاملات فروش اجناس و وسایل نقلیه بودند به شیوه‌های فریب کارانه کلاهبرداری می‌کردند.
وی با اشاره به اینکه در این خصوص پرونده‌های متعددی به پلیس آگاهی ارسال شد، بیان کرد: با استفاده از اطلاعات پلیسی تعدادی از این افراد شناسایی و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.
فرمانده انتظامی مهاباد ارزش ریالی کلاهبرداری در این خصوص را بیش از ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: یکی از عوامل اصلی این باند که دارای سوابق متعدد بود، به همراه یکی از همدستانش با اقدام به موقع کارآگاهان پلیس با یک سری اقدامات فنی و تخصصی تعقیب و دستگیر شدند.
سرهنگ تجاری اظهار داشت: متهمان در بازجویی به بزه ارتکابی خود اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی داده شدند.
ماه گذشته نیز ماموران پلیس آگاهی این شهرستان فردی را که با استفاده از تبلیغات در اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی و دستگیر کردند.

منتظرتان هستیم