به گزارش آژانس خبری ریحان؛ سرهنگ رحیم شعبانی در این باره گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی با یک دستگاه خودرو باری نیسان در حال انتقال مواد غذایی قاچاق به یکی از استان‌های همجوار است، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پس از انجام تحقیقات میدانی از صحت موضوع اطمینان حاصل کرده و با اقدامات اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت خودرو مورد نظر را در جاده قزوین به رشت شناسایی کردند.

سرهنگ شعبانی با اشاره به اینکه خودرو مورد نظر توسط پلیس متوقف شد، ادامه داد: در بازرسی از این خودرو ۲۸ هزار و ۸۴۰ بسته مواد غذایی قاچاق از قبیل قهوه، شکلات، نسکافه، آدامس و روغن زیتون که همگی خارجی بودند کشف شد.

وی با بیان اینکه در این رابطه متهم ۴۵ ساله دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، ادامه داد: کارشناسان ارزش مواد غذایی کشف شده را ۲۴۰ میلیون ریال برآورد کردند.

رئیس پلیس آگاهی گیلان به پیامدهای منفی قاچاق اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی با جدیت با افرادی که بخواهند با اینگونه سودجویی‌های غیر متعارف به اقتصاد کشور ضربه بزنند برخورد قاطع و قانونی می‌کند.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم