حوادث
کد خبر : 54363
پنجشنبه - ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸

قتل زن میانسال به دست دو کارگر افغان

روز ۲۹ خرداد امسال به‌دنبال تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های ۱۱۰ مأموران کلانتری شهرستان بهارستان در جریان ماجرای مرموزی قرار گرفتند.

قتل زن میانسال به دست دو کارگر افغان

به گزارش «آژانس خبری ریحان» به نقل از روزنامه ایران، زن میانسالی به مأموران گفت: همسایه‌ام زنی تنها است که وضع مالی خوبی هم دارد دیشب صدا‌های عجیبی از خانه‌اش می‌آمد، اما بعد صدا‌ها قطع شد. صبح امروز از سر کنجکاوی به در خانه‌اش رفتم، اما در را باز نکرد. من مطمئنم که در خانه است و بیرون نرفته به همین خاطر نگرانش هستم.
باتوجه به اظهارات زن همسایه، مأموران کلانتری با هماهنگی‌های لازم و گرفتن مجوز قضایی وارد خانه شدند، اما به محض ورود با جسد صغری ۵۰ ساله داخل یکی از اتاق‌ها رو به رو شدند که بر اثر خفگی به قتل رسیده بود. با اعلام این ماجرا به بازپرس ویژه قتل دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی صادر شد.
در ادامه تحقیقات مشخص شد شوهر صغری چندی قبل فوت کرده و وی تنها زندگی می‌کرده است. همچنین مشخص شد روز حادثه دو مرد افغانستانی برای کارگری و نظافت خانه این زن به آنجا رفته بودند. بدین ترتیب با ردیابی‌های پلیسی یکی از متهمان به نام نعیم ۲۶ ساله شناسایی و دستگیر شد. وی در بازجویی‌های اولیه منکر قتل زن تنها شد، اما مدتی بعد با توجه به مدارک و اسنادی که وجود داشت به قتل اعتراف کرد و گفت: من و دوستم به‌دنبال تماس این زن برای کار به خانه‌اش رفته بودیم، اما وقتی متوجه شدیم او تنهاست و مقدار زیادی طلا دارد وسوسه شدیم که سرقت کنیم. اما وقتی با همدستم قصد سرقت داشتیم زن میانسال مقاومت کرد و مجبور شدیم خفه‌اش کنیم.
به‌دنبال اظهارات این متهم، همدست او نیز خیلی زود شناسایی و بازداشت شد. با تکمیل پرونده، این دو متهم افغانستانی به اتهام قتل و سرقت به عنف روانه زندان شدند و بزودی پس از صدور کیفرخواست در دادگاه محاکمه خواهند شد.