اجتماعی
کد خبر : 25093
پنجشنبه - ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹

ساماندهی دفنگاه سراوان پیگیری می شود

حسین رجب صلاحی معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در بازدید از دفنگاه سراوان جدیت و تلاش شهردار رشت را در اجرای پروژه های ساماندهی زباله های سراوان ستود.

ساماندهی دفنگاه سراوان پیگیری می شود

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با تاکید بر اهمیت بهبود دفنگاه زباله های سراوان گفت: در بازدید امروز تفاوت آشکار این محل را با گذشته دیدم. امروز دیگر از بوی تعفن و وجود حشرات موذی در این محل خبری نیست.

رجب صلاحی تلاش شهردار رشت در این زمینه را شایسته توصیف کرد و افزود: استفاده از یک سم گیاهی مناسب که با شرایط منطقه سازگاری دارد و پوشش روزانه سلول های دفن بهداشتی زباله و سمپاشی مداوم موجب از بین رفتن بو و حشرات موذی شده و از تکثیر و گسترش این حشرات به ویژه مگس در دفنگاه زباله جلوگیری کرده است.

وی به بازدیدهای خود از دیگر مراکز دفن زباله در کشور نیز اشاره کرد و گفت: دفنگاه زباله های رشت هم اکنون نسبت به شهرهای دیگر به ویژه سه استان شمالی کشور از شرایطی مطلوبتر و بهتر برخوردار است.

معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین به تلاش های شهردار رشت در ارتباط با راه اندازی خطوط دو، سه و چهار کارخانه کود آلی و افزایش ظرفیت پردازش این کارخانه به یک هزار تن در روز اشاره کرد و گفت: ریجکت زباله های کارخانه کود آلی مستقیماً به نیروگاه زباله سوز انتقال داده می شود و دفنگاه زباله های سراوان هم پس از آن از دریافت روزانه زباله تعطیل می شود.

رجب صلاحی با تاکید بر ساخت سوله های تصفیه خانه شیرابه زباله های سراوان گفت: حدود چهار ماه پیش که از اینجا بازدید کرده بودم هیچ سوله یا سازه ای وجود نداشت و خوشبختانه با جدیت شهردار رشت با سرعت کارهای لازم انجام شده است که نشان می دهد شهردار رشت در همین چند ماه معادل چندین سال کار کرده است.

منبع:ایلنا