پیشرفت ۶۸ درصدی ساخت راه آهن رشت-کاسپین

قطار _ آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ عباس خطیبی راه آهن رشت- کاسپین را آخرین حلقه مفقوده کریدور ریلی شمال- جنوب در کنار راه آهن رشت-آستارا دانست و گفت: با توجه به اهمیت این مسیر ریلی در بعد ملی و بین المللی در سفر استانی سال گذشته رییس جمهور جزء مصوبات سفر قرار گرفت و مقرر شد ۶۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه تخصیص یابد.

وی ادامه داد: از مصوبات سفر رییس جمهور تاکنون ۲ هزار میلیارد ریال آن ابلاغ شده است و با توجه به اینکه عملیات زیرسازی این محور ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کل پروژه نیز ۶۸ درصد پیشرفت در عملیات اجرایی دارد در صورت تامین منابع مورد نیاز این محور ریلی مهم امسال افتتاح می‌شود.

معاون ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها عملیات اجرایی در این پروژه را در دو بخش نسبت به سایر محورها متفاوت اعلام کرد و افزود: رفع معارض در این پروژه با توجه به ارزش بالای زمین‌های کشاورزی، باغات و مستحدثات، تثبیت زمین‌های باتلاقی و شالیکاری سختی‌های خاص خودش را دارد و از سوی دیگر کمبود مصالح خاکی برای عملیات خاکریزی با توجه به عدم وجود معادن قابل وصول، کار را نسبت به سایر پروژه‌ها متفاوت کرده است.

خطیبی در ارتباط با مشارکت بندر کاسپین در ساخت راه آهن رشت- کاسپین خاطرنشان کرد: تعهدات بندر کاسپین طبق مصوبه هیات دولت، عدد بسیار ناچیزی از هزینه‌های پروژه را در بر می‌گیرد که با توجه به پیگیری های متعدد هنوز به طور کامل اجرایی نشده است.

معاون ساخت وتوسعه بنادر و فرودگاه‌ها پیشرفت عملیات روسازی در این پروژه را ۳۴ درصد اعلام کرد و افزود: این محور ریلی ۳۵ کیلومتر است که تاکنون عملیات ریل‌گذاری، بالاست ریزی و رلواژ اول در ۱۱ کیلومتر مسیر تکمیل شده است.

به گزارش شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها ارتباط دریای خزر و دریای عمان و خلیج فارس از طریق ریل و حمل و نقل کالا به صورت ترکیبی از شرق آسیا به سمت اروپا به ویژه روسیه و قفقاز را از مهمترین مزایای بهره ‌رداری از این خط ریلی دانست.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=832

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: