۳۶ پایگاه سنجش سلامت نوآموزان گیلان فعال شد

پایگاه سنجش سلامت- آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان، محمد فائزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی کلاس اولی‌ها براساس نوبتی که از سوی مدیران مدارس برای آنام مشخص شده، انجام می شود.

وی افزود: در اجرای این برنامه، اولیاء نوآموزان باید به مدارس محل سکونت خود مراجعه کنند و سپس مدیر مدرسه اطلاعات فردی و خانوادگی نوآموز را در سامانه “سیدا”http://sida.medu.ir ثبت می‌کند. پس از طریق این سامانه اطلاعات به سامانه سنجش منتقل می‌شود و به این ترتیب روز و ساعت مراجعه به پایگاه سنجش به اطلاع اولیاء می‌رسد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: اصل شناسنامه نوآموز والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل شده و یک قطعه عکس مدارک لازم برای انجام سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در پایگاه های اجرای این طرح است.

فائزی یادآور شد: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی کلاس اولی‌ها در ۲ مرحله مقدماتی و تخصصی انجام می‌شود، اولیا با تایید سلامت نوآموزان در مرحله مقدماتی با دریافت برگه سلامت می‌توانند برای ثبت نام نهایی اقدام کنند، نوآموز در صورت مشکوک بودن به بیماری یا نارسایی جسمانی وارد مرحله تخصصی شده و به مراکز پزشکی و درمانی ارجاع می‌شود.

کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل بعضی از عوامل موثر بر افت تحصیلی، تشخیص و شناسایی به موقع نارسایی‌ های جسمی، ارزیابی وضعیت ذهنی کودکان بدو ورود به دبستان و بررسی میزان شیوع اختلالات جسمانی و روانی از اهداف اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان است.

سال گذشته ۳۲ هزار نوآموز در استان گیلان تحت پوشش طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند که از این تعداد نزدیک به ۲۳۰ نفر به مدارس استثنایی و بهزیستی معرفی شدند.

منبع

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=4917

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: