به گزارش آژانس خبری ریحان؛ آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مردم قم درباره شجاعت و درایت سردار سلیمانی، اظهار کرد:‌ بزرگترین پیام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به مردم و مسئولان خالص بودن در انجام امور است.

وی سردار سلیمانی را دور از تظاهر و خودنمایی در خدمتگزاری به مردم دانست و افزود:‌ درس سلیمانی‌شناسی باید مورد توجه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها قرار گیرد، زیرا ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی باید به جامعه معرفی شود و سرلوحه امور قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی موجب جان دوباره گرفتن محور مقاومت در کشورهای دنیا شده است، افزود: ملت ایران تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کنند و شهادت سردار سلیمانی برای همه آزادی‌خواهان جهان روح تازه هدیه داد.

امام جمعه رشت با اشاره به تلاش دشمن در ایجاد یاس و ناامیدی در مردم به ویژه جوانان، عنوان کرد: امروز ایران اسلامی به آینده امیدوار است و با کمک جوانان افق‌های روش عزت و اقتدار پیش روی کشور و نظام خواهد بود.

وی اقدام موشکی سپاه پاسداران علیه آمریکایی‌ها را شادکننده قلوب مردم دانست و تصریح کرد: سپاه پاسداران نشان داد هیمنه آمریکا پوشالی است و مسلمانان با وحدت و همدلی می‌توانند در برابر استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و اسرائیل مقاومت و ایستادگی کنند.

آیت‌الله فلاحتی سیلی زدن به آمریکا را در طول قرن اخیر بی‌سابقه دانست و تصریح کرد: هیچ کشور مقابله و رویارویی رسمی و مستقیم با آمریکا نداشته است، اما سیلی محکم و قاطع ایران آمریکا را تحقیر کرد.

وی با اشاره به مصوبه اخراج آمریکا از عراق، گفت: آمریکا باید پاسخ جنایت‌های خود در جای جای این کره خاکی را بدهد و امروز ملت عراق این آمادگی را پیدا کرده که دستاورد بزرگی است.

امام جمعه رشت سکوت برخی از کشورهای سرسپرده منطقه درباره سیلی ایران به آمریکا را نشان‌دهنده خرسندی آنان دانست و متذکر شد: اگرچه این کشورها در برابر اقدام ایران سکوت کردند، اما به قدرت ایران در برابر آمریکا باور دارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به جایگاه تربیت در آموزه‌های اسلامی، خاطرنشان کرد: انسان‌سازی نتیجه تربیت اسلامی است و آیات بسیاری در قرآن به تربیت انسان اشاره دارد.

وی سردار سلیمانی را نمونه برجسته تربیت‌یافته مکتب اسلام و قرآن دانست و عنوان کرد: تربیت اسلامی سعادت دنیا و آخرت را برای انسان رقم می‌زند و شخصیت‌هایی مانند سردار سلیمانی جریان‌ساز و تحول‌آفرین خواهند شد.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم