به گزارش آژانس خبری ریحان؛ صبح چهارشنبه نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش سردارجنگل شهرستان فومن با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و برخی از مسئولان شهرستان بخش سردار جنگل فومن در بخشداری برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان هدف از برگزاری این جلسه را بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی ماسوله، ماکلوان و زیده عنوان و اظهار کرد: یکی از مهمترین تصمیمات این انجمن پس از تشکیل را رسیدگی به وضعیت بحرانی سقف کتابخانه عمومی آیت الله شرفی ماسوله و تعیین تکلیف عملیات احداث کتابخانه عمومی ماکلوان است.

پریسا کرمی با اشاره به هشدارهای داده شده نسبت به وضعیت حاد سقف کتابخانه عمومی ماسوله به مسئولان این شهر و استان، گفت: متأسفانه عدم وجود منابع مالی کافی سبب تأخیر در اجرای طرح مرمت سقف کتابخانه ماسوله و دیگر تعمیرات در این فضا شده است.

وی همچنین تعیین تکلیف احداث کتابخانه عمومی ماکلوان در زمین مناسب و انتقال از فضای فعلی به دلیل قرار گرفتن در مسیلِ رودخانه را یکی دیگر از موضوعات مهم در شهرستان فومن عنوان کرد، ادامه داد: توجه به حوزه کتاب و کتابخوانی باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در ادامه با معرفی اثر «کتابِ کتاب» نوشته مجید تقی‌زاده که رهیافتی به منظومه فکری رهبر انقلاب در حوزه کتاب است به ویژگی‌های این اثر اشاره کرد.
در ادامه این نشست نیز هر کدام از مسئولان حاضر به بیان مشکلات حوزه کتاب و کتابخوانی این بخش پرداختند.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم