به گزارش آژانس خبری ریحان؛ منوچهر جمالی با اشاره به ارسال فراخوانی از سوی وزیر نیرو در راستای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان حدود ۹ ماه پیش، اظهار کرد: در بسیاری از استان‌ها این موضوع پیگیری و تعیین تکلیف شد.
وی با بیان اینکه در گیلان به رغم مدیریت طولانی مدت (۱۳ ساله) و سابقه ۳۵ سال کار اجرایی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان این فراخوان ابتر مانده است، افزود: متاسفانه طولانی بودن مدت مدیریت در یک نهاد و یا سازمان سبب بی انگیزه شدن مدیر مربوطه و عدم انجام امور می شود.
رودبار در زمینه دریافت خدمات در حوزه برق فراموش شده است
نماینده رودبار در مجلس در ادامه ضمن گلایه و انتقاد به این موضوع، خواستار پیگیری وزیر نیرو و تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر در این زمینه شد و گفت: متاسفانه به رغم نقش مهمی که شهرستان رودبار در تولید برق استان گیلان و به ویژه کشور دارد اما در زمینه دریافت خدمات در این حوزه با محرومیت و عقب ماندگی روبه رو بوده و فراموش شده است.
وی به ضعف شدید برق در حوزه شهری و روستایی شهرستان رودبار اشاره و تصریح کرد: در بخش رحمت آباد و بلوکات، خورگام و عمارلو مردم آسیب و خسارت فراوانی بر اثر ضعف شدید برق متحمل شده‌اند و درخواست‌های مکرری برای رسیدگی به این موضوع از سوی مسئولان شهرستانی و مردم مطرح شده که متاسفانه تاکنون اقدام مناسبی از سوی شرکت توزیع برق گیلان در راستای حل این مشکل انجام نشده است.
جمالی با تأکید بر لزوم اقدام جدی از سوی وزارت نیرو در این زمینه، بیان کرد: روستای ساری چم که براساس سرشماری سال ۹۵ زیر ۲۰ خانوار بوده امروز براساس آمارهای شبکه بهداشت و درمان و سایر سازمان‌های معتبر تعداد خانوار آن به بیش از ۲۰ خانوار رسیده اما بعد از گذشت ۲۰ سال از انقلاب اسلامی هنوز این روستا از نعمت برق برخوردار نیست.
وی با بیان اینکه این روستا دارای باغات فراوان زیتون و یکی از مناطق مهم کشت برنج در شهرستان رودبار محسوب می شود، گفت: برق‌رسانی به این روستا یکی از مطالبات مردمی است و مسئولان شهرستان نیز بارها این درخواست را از مدیران مربوطه استانی داشته‌اند اما متاسفانه هنوز هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.
تجهیزاتی که هنوز در شهرستان رودبار استفاده نشده است
نماینده رودبار در مجلس همچنین به وضعیت نامناسب تیرهای چراغ برق در بخش‌های رحمت آباد و بلوکات، خورگام و عمارلو اشاره کرد و افزود: بعد از زلزله رودبار بسیاری از تیرهای برق در این بخش‌ها از حالت عادی خود خارج شده و نیازمند تعویض هستند و یا تبدیل سیم‌ها مسی برق به کابل خودنگهدار که باید در دستور کار قرار می گرفت بخش دیگری از مشکلات شهرستان رودبار در حوزه برق است که تاکنون شرکت توزیع برق استان گیلان اقدام مناسبی در این زمینه نیز انجام نداده است.
جمالی ادامه داد: تجهیزات و امکاناتی نیز اعم از تیرهای برق و ترانس و سایر موارد برای تقویت برق بخش‌های رحمت آباد و بلوکات، خورگام و عمارلو شهرستان رودبار تأمین شده که هنوز برای نصب و تعویض آنها اقدامی صورت نگرفته و احتمال استفاده این تجهیزات برای سایر مناطق استان نیز وجود دارد.
وی طولانی بودن مدت خدمت یک مدیر را سبب ایجاد بی انگیزگی در اجرای امور عنوان و با بیان اینکه باید تصمیمی قاطع درباره مدیریت شرکت توزیع برق استان گیلان از سوی وزارتخانه اتخاذ شود، تأکید کرد: بارها این گلایه را به گوش وزیر نیرو و معاونان وی رسانده‌ام اما متاسفانه تاکنون توجهی به این موضوع نشده است.
نماینده رودبار با تأکید بر اینکه وزیر نیرو هر فردی را برای مدیریت شرکت توزیع برق استان گیلان انتخاب کند مورد حمایت ما خواهد بود، گفت: اما باید هر چه سریع‌تر به این وضعیت رسیدگی شود تا مشکلات استان گیلان حل شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر نسبت به عملکرد شرکت توزیع برق استان گیلان انتقادات فراوانی وجود دارد، افزود: موارد دیگر نیز وجود دارد که در صورت لزوم در آینده بیان خواهم کرد.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم