هشدار وزیر دفاع به دشمنان

وزیر دفاع: دشمنان می‌دانند خطایی از آن‌ها سر بزند با واکنش قاطع ایران مواجه می‌شوند

امیر آشتیانی با بیان اینکه دشمنان در طراحی‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران سراغ تهدیدات ناشناخته و نو رفته‌اند، گفت: دشمنان می‌دانند که هر خطایی از آن‌ها سر بزند با واکنش قاطع و محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهند شد.

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در برنامه بازدید هفتگی از سازمان‌های وزارت دفاع از سازمان سپند بازدید و با حضور در جمع مدیران و رؤسای گروه‌های این سازمان در جریان آخرین پیشرفت‌ها و دستاوردهای این مجموعه قرار گرفت.

در این دیدار وزیر دفاع با اشاره به دغدغه فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) نسبت به سازمان سپند و با اشاره به پیام بسیار ارزشمند ایشان در روز شهادت شهید فخری‌زاده، بر تداوم راه این شهید بزرگوار و برنامه‌های علمی وی تأکید و آن را از اولویت‌های اصلی برنامه‌های مجموعه سپند یاد کرد.

امیر آشتیانی با بیان اینکه دشمنان در خصوص توانایی دفاعی جمهوری اسلامی ایران به شناخت رسیده‌اند و به خوبی می‌دانند نیروهای مسلح ما توان کشف، رهگیری و خنثی سازی انواع تهدیدات شناخته شده و متعارف را دارند، تصریح کرد: دشمنان می‌دانند که هر خطایی از آن‌ها سر بزند با واکنش قاطع و محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهند شد، لذا در طراحی‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران سراغ تهدیدات ناشناخته و نو رفته‌اند که لازم است سازمان سپند همانند گذشته در راستای شناسایی و راه کارهای مقابله با این نوع تهدیدات اقدام کند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با اشاره به پیچیدگی‌های تهدیدات در محیط دنیای جدید حفظ آمادگی و ارتقاء کمی و کیفی محصولات دفاعی را یادآور شد و افزود: سپند نقش مهمی در راهبرد بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران داشته و می‌بایست با اکتساب فناوری‌های نوین و مرزدانشی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی، شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان و حتی تعامل با جهان، قابلیت‌های جدیدی را به صنایع دفاعی اضافه کند.

امیر آشتیانی با اشاره به اینکه کشور با خطرپذیری، شجاعت، فداکاری و ایثار در کنار تدبر و تعقل پیش می‌رود، تربیت مدیران دانشمند با ویژگی‌هایی در تراز انقلاب اسلامی را در عرصه‌های دانش دفاعی خواستار شد و افزود: در محیط پیجیده امروز لازم است خط دفاع کشور از مرزهای موجود جلوتر برود. البته این به معنی تجاور و تعرض به مرزهای دیگران نیست بلکه اصلاح تفکر دفاع از خودمان است در این تفکر حوزه‌های شناختی، فضایی، سایبری و عرصه‌های جدید از اهمیت بالایی برخودار هستند که باید توجه به ویژه‌ای به آن‌ها کرد.

وزیر دفاع در ادامه بر لزوم انقلاب فناوری در کشور اشاره کرد و گفت: نقش سازمان سپند و تفکر شهید فخری‌زاده در انقلاب فناورانه بسیار مهم و تأثیرگذار است و موفقیت در این مسیر با تلاش جهادی و بی وقفه دانشمندان، پژوهشگران و مدیران و توکل به خدا و قدم برداشتن با اخلاص اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به میثاق نامه ارزشمند کارکنان سپند با شهدا به ویژه شهید فخری زاده، اعتقاد قلبی به جهاد برای خدا، عزم راسخ، اعتماد به نفس، استقامت و امید به آینده، مأیوس نشدن و خسته نشدن و احساس تعلق و تعهد سازمانی را بسیار مهم توصیف و بر حمایت از سازمان سپند تأکید کرد.

در ابتدا این دیدار مدیران سازمان سپند ضمن قرائت میثاق‌نامه گزارشی از پیشرفت برنامه‌ها و پروژه‌های درحال اجرا و نتایج و دستاوردهای آنان ارائه کردند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=22377

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: