Warning: include_once(/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/newryhan/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include_once(): Failed opening '/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/newryhan/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include(/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136

Warning: include(/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136

Warning: include(): Failed opening '/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136

Warning: include_once(/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 173

Warning: include_once(): Failed opening '/home3/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/newryhan/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 173
هیچ قدرتی جز قدرت الهی در چشم سپاه وجود ندارد - آژانس خبری ریحان

هیچ قدرتی جز قدرت الهی در چشم سپاه وجود ندارد

فرمانده کل سپاه گفت: سپاه تجسم آیات قرآن است؛ یعنی افرادی در دفاع از مردم خود را کوچک می‌دانند؛ اما در برابر دشمن، شکست‌ناپذیرند و از ملامتِ ملامت‌کنندگان هم نمی‌هراسند.

به گزارش آژانس خبری ریحان، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از ۲۲ جلد کتاب مجموعه سپاه در گذر زمان که صبح امروز در سالن شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد طی سخنانی با اشاره به تاریخ چگونگی شکل گرفتن و رشد و اقتدار سپاه گفت: سپاه پاسداران از همان روز اول با اتکا به مردم قوی و مقتدر شکل گرفت.

وی افزود: امپراتوری‌های بزرگ هستند اما برای سپاه کوچک هستند. سپاه از دوران کودکی خود و در بدو تاسیس وارد یک جنگ با مقیاس جهانی شد؛ جنگی که آمریکا، شوروی، فرانسه و آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر از دشمن ما حمایت بی دریغ می‌کردند.

فرمانده کل سپاه گفت: سپاه در جنگ تحمیلی کوچک بود ولی خداوند متعال به او پناه داد و توانست با همراهی و همدلی ارتش و مردم اراده همه قدرت‌های بزرگ را در هم بشکند.

سردار سلامی با بیان اینکه ارتش انقلابی و سپاه هر دو متولد جنگ هستند ادامه داد: سپاه و بسیج مردمی در کنار قامت رشید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران جنگ قد کشیدند و توانستند بر دشمن غلبه کنند. سپاه با سلاحی که در همان جنگ از دشمن می‌گرفت بر دشمن غلبه کرد.

وی با بیان اینکه نمی‌توان بدون یک فکر و اراده قوی، قوی و توانمند شد گفت: وقتی عناصر دشمن کوچک هستند هر چند تعداد آنها زیاد نیز باشد نمی‌توانند قدرت بزرگی را تشکیل بدهند اما در مقابل آن، ملت ما بزرگ است و با تشکیل ارتش انقلابی و سپاه پاسداران و بسیج یک قدرت عظیم را تشکیل داده‌اند.

فرمانده کل سپاه گفت: آیات زیادی وجود دارد که شخصیت سپاه را بیان می‌کند؛ زیرا سپاه به‌عنوان قدرت بی‌بدیل در اسلام و ایران تبلور یافته است.

سردار سلامی افزود: سپاه تجسم آیات قرآن است؛ یعنی افرادی در دفاع از مردم خود را کوچک می‌دانند؛ اما در برابر دشمن، شکست‌ناپذیرند و از ملامتِ ملامت‌کنندگان هم نمی‌هراسند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: سپاه محصول تجربیات دردناک اسلام و بخش‌هایی از ایران است؛ اما همه تجربیات و عبرت‌های تاریخ اسلام زمانی جاری می‌شود که حکومت جاری شود؛ زیرا صرفاً با احکام اسلام کرامت، مجد و عظمت مسلمانان را نمی‌توان احیا کرد، بلکه اسلام با قدرت می‌مانَد و گسترش می‌یابد؛ قدرت سازمان می‌خواهد، اما قدرتی که ریشه در باور ایمان اعتقاد و برخاسته از قلب‌ها باشد.

وی تأکید کرد: ما نیازمند قدرت هستیم؛ زیرا بقای ما به داشتن قدرت است. هیچ قدرت ضعیفی در جهان جایگاهی ندارد؛ به عبارت دیگر در دنیای امروز یا باید قوی و مستقل بود و یا باید تسلیم شد؛ چرا که راه سومی ندارد؛ لذا این منطقی است که فلسفه وجود سپاه را تشکیل می‌دهد.

سرلشکر سلامی افزود: سپاه خود یک تاریخ مجسم است؛ یعنی منظومه‌ای از اندیشه‌ها، افکار، نظریات، قاعده‌ها، دکترین‌ها، راهبردها و ترکیب انسان و ابزارهاست. انقلاب ما نیازمند چیزی بود که از شوکت ظاهری قدرت‌ها نهراسد؛ بر این اساس در مردمک چشم سپاه هیچ قدرتی جز قدرت الهی وجود ندارد.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=21592

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: