به گزارش آژانس خبری ریحان؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید زحمتکش در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته این شهر با بیان اینکه میان حوزه و دانشگاه باید تعامل و وحدت خوبی ایجاد شود، اظهار کرد: جوانان در حوزه علمیه و‌ دانشگاه، درس معارف و علم آموخته و خود را برای اداره کشور آماده می‌کنند لذا باید این دو نهاد ارزشمند و مهم که در آینده کشور و اداره آن نقش بسیار مهمی دارند باید باهم در تعامل بوده و کارهای هماهنگی را باهم برگزار کنند.

وی با تأکید بر نقش مطالبه گری دانشجویان در اداره جامعه گفت: بسیج دانشجویی یک تشکل بسیار مهم برای پیشبرد اهداف انقلاب است زیرا با مطالبه گری خود مشکلات کشور را شناسایی و آن مشکل را حل می‌کنند به همین دلیل استکبار سعی دارد بر دانشگاه نفوذ و بر روی فرهنگ جوانان تأثیر بگذارد.

امام‌جمعه موقت آستانه‌اشرفیه با درخواست از نمایندگان مجلس و هیئت اجرایی در خصوص رعایت قانون اساسی، تصریح کرد: از هیئت اجرایی، نظارت تقاضا دارم در تأیید صلاحیت‌ها رفاقت و مصلحت را کنار گذاشته و بر اساس قانون عمل کنند و نمایندگان هم باید در صورت رد صلاحیت قانون را رعایت و بر اساس آن شکایت کنند.

زحمتکش با اشاره به ویژگی نماینده مجلس مردمی بیان کرد: نمایندگان مجلس در خصوص رأی با مردم معامله نکنند و قول‌هایی بدهند که بتوانند آن را عملی کرده و برای آرامش مردم تلاش کنند زیرا باید در روز قیامت جوابگوی شهدا بوده و در پیشگاه پروردگار پاسخگو باشند.

وی با اذعان به اینکه نمایندگان در تصمیم‌گیری‌های خود فقط باید مردم و خدا را در نظر بگیرند، گفت: نمایندگان مجلس توسط مردم به آن جایگاه رسیده و باید خود را وام‌دار مردم بدانند به همین دلیل باید در تصمیم‌گیری‌های کلان مردم و انقلاب را در نظر گرفته و برای پیشرفت کشور تلاش مضاعف کنند.

امام‌جمعه موقت آستانه‌اشرفیه از برنامه دشمن برای از بین بردن فرهنگ نماز در بین جوانان خبر داد و افزود: نماز ستون دین بوده و انسان را از گناه، مال مردم خوری و دزدی‌ها باز می‌دارد و دشمن با آگاهی از این مسئله سعی دارد فرهنگ نماز را در جامعه و در بین جوانان از بین برده و یا نقش آن را کمرنگ کند. زحمتکش با اذعان به اینکه مؤمنان در روز قیامت با چهار طایفه روبه‌رو می‌شوند افزود: فرد مؤمن اگر وظایف دینی خود را به‌درستی انجام دهد با انبیاء، شهدا، پیامبر و صالحین روبه‌رو و هم‌نشین می‌شود.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم