آژانس خبری ریحان :

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، منوچهر پارسافر، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بارش برف و سرمای هوا در برخی مناطق استان، باعث سرمازدگی و از بین رفتن شکوفه‌های درختان می‌شود.

او با بیان اینکه شکوفه دادن درختان در نیمه اول بهمن ماه، پدیده تقریبا کم سابقه‌ای بود، افزود: به نظر می‌رسد امسال در برخی مناطق گیلان، درختان میوه از جمله گوجه سبز و هلو بر اثر سرمازدگی و از بین رفتن شکوفه‌ها خسارت ببیند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: در مناطقی که شدت سرمای هوا و بارش برف کمتر باشد، درختان دوباره شکوفه می‌دهند.

پارسافر یادآور شد: درختان فندقی که پارسال بر اثر سرمای هوا در بهار دچار سرمازدگی شده بودند، دوباره احیا شدند و به مرحله باردهی رسیدند.

بارش برف آخر هفته گذشته در برخی مناطق گیلان، بر روی درختان میوه که امسال به علت افزایش دما و وزش باد گرم زودتر از موعد شکوفه داده بودند، نمایی از زمستان و بهار را با هم به نمایش گذاشته است.

خروج سامانه برفی از اواخر وقت امروز

بر اساس پیش بینی هواشناسی گیلان؛ سامانه سرد و بارشی اواخر وقت امروز (جمعه ۸ اسفند ماه) از شرق استان خارج می‌شود و هفته دوم اسفند ماه در گیلان با آسمانی صاف آغاز خواهد شد.

یخبندان صبحگاهی پدیده غالب بعد از بارش برف در استان گیلان خواهد بود.

انتهای پیام/ع