هزینه صدور گذرنامه بعد از تعطیلات افزایش پیدا می‌کند؟

گذرنامه
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ماجرای افزایش صدور هزینه گذرنامه بعد از تعطیلات را بیان کرد و از احتمال پیشنهاد افزایش اعتبار گذرنامه‌ها به ۷ یا ۱۰ سال خبر داد.

آژانس خبری ریحان :

سردار علی ذوالقدر، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا بعد از تعطیلات فروردین هزینه صدور گذرنامه افزایش پیدا می‌کند یا خیر، اظهار کرد: هزینه صدور گذرنامه در اختیار دولت است و در ردیف بودجه مشخص می‌شود و در نهایت مجلس شورای اسلامی باید تصویب کند که آیا هزینه صدور گذرنامه افزایش پیدا کند یا خیر.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هزینه صدور گذرنامه ۲۰۰ هزار تومان است، گفت: البته به این ۲۰۰ هزار تومان مبلغ عوارض شهرداری و خدمات دفاتر پلیس+۱۰ هم اضافه می‌شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه بیان کرد: تا به این لحظه خبری مبنی بر افزایش صدور هزینه گذرنامه اعلام نشده است و اگر مجلس چنین موضوعی را تصویب کنند آن زمان هم دفاتر پلیس+۱۰ و پلیس گذرنامه این عدد و رقم را افزایش می‌دهد.

احتمال افزایش اعتبار گذرنامه‌ها به ۷ یا ۱۰ سال

ذوالقدر در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا طرح افزایش اعتبار گذرنامه‌ها تصویب شد یا خیر، گفت: پیشنهاد طرح افزایش اعتبار گذرنامه‌ها در ستاد گذرنامه مطرح شده است این پیشنهاد به مجلس شورای اسلامی رفته است و منتظر اعلام نظر نهایی هستیم.

وی با بیان اینکه اگر این طرح تصویب شود مدت زمان اعتبار گذرنامه‌ها به ۷ یا ۱۰ سال افزایش پیدا می‌کند، گفت: البته در صورت تصویب این افزایش اعتبار برای افراد بالای ۱۵ یا ۱۸ سال انجام می‌شود.

رئیس پلیس گذرنامه مهاجرت و گذرنامه با بیان اینکه مراکز صدور گذرنامه در ایام تعطیلات نوروز هم فعال هستند، گفت: صدور گذرنامه ۴۸ ساعته انجام می‌شود و اینکه چه زمانی به دست فرد متقاضی برسد با اداره پست است. به طور کلی از زمانی که مدارک تحویل داده شود تا زمانی که گذرنامه به دست افراد برسد در تهران ۵ روز و در شهرستان‌ها نهایت ۷ روز زمان می‌برد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=11849

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: