افتتاح کارخانه و مرکز نوآوری گیلان با حضور معاون علمی رئیس جمهور

ستاری -رشت- سوم خرداد 1401- آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ در جریان سفر یک روزه معاون علمی رئیس جمهوری به استان؛ با حضور دکتر سورنا ستاری و دکتر اسدالله عباسی مرکز نوآوری دانشگاه گیلان در یک‌هزار و ۸۷۵ مترمربع مساحت افتتاح شد. برای بهره برداری از این مرکز بیش از شش میلیارد تومان هزینه شده که بخشی از آن کمک معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری است.

در این مرکز تیم های استارتاپ متشکل از دانشجویان، فارغ التحصیلان و اعضای هیات علمی دارای ایده های فناورانه ای که منجر به کسب و کار شود، جذب و مورد حمایت قرار می گیرند.

همچنین با حضور معاون علمی و فنآوری رئیس جمهوری و استاندار گیلان، کارخانه نوآوری استان واقع در کوچصفهان رشت به بهره برداری رسید.

دکتر ستاری و دکتر عباسی از واحدهای نوآور مستقر در این مراکز نیز بازدید کردند.

کارخانه نوآوری استان گیلان با سرمایه گذاری بیش از یکصد میلیارد ریال با حمایت های معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شده که ۵۰ میلیارد ریال کمک این معاونت است.

در این کارخانه؛ تعدادی شتاب دهنده تخصصی برای حمایت از استارت اپ ها و ایده مستقر شده و هم اکنون بیش از چهار ایده و استارتاپ و سه تیم فناور در کارخانه برای توسعه و اجرای پروژه های کسب و کار، در حال فعالیت هستند.

پیش از این افتتاح ، سه شرکت دانش بنیان واقع در شهر صنعتی رشت مورد بازدید معاون رئیس جمهوری و استاندار گیلان قرار گرفت.

در جریان سفر یک روزه معاون علمی رئیس جمهوری به گیلان؛ فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری استان و مرکز نوآوری مکعب در رشت هم افتتاح می شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=1574

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: