نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب با پیوست رسانه‌ای

رشت- رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب به عنوان یک مؤلفه ملی و دینی گفت: نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب با پیوست رسانه ای باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش آژانس خبری ریحان، سرهنگ مهدی پارسا پیش از ظهر جمعه در کارگاه تخصصی زیست عفیفانه از نگاه اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت رسانه در اثربخشی و فرهنگ‌سازی اظهار کرد: استان گیلان با توجه به مزیت گردشگری همیشه محفلی برای سوءاستفاده عده‌ای هنجارشکن بوده است.

وی اصحاب رسانه را جزو تأثیرگذارترین اقشار جامعه دانست و افزود: وقایع اجتماعی با حضور خبرنگاران ثبت و ضبط می‌شود و خبرنگاران در شرایط فعلی نیز که دشمن مشغول به موج‌سواری رسانه‌های است با انتشار اخبار درست تهدید دشمن را خنثی می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان از ضرورت تولید محتوای فرهنگی رسانه‌ای مناسب برای تبیین عفاف و حجاب سخن گفت و ادامه داد: اهمیت عفاف و حجاب به عنوان یک مؤلفه ملی و دینی همواره مورد توجه بوده و نهادینه سازی این مهم لازم و ضروری‌است.

پارسا با بیان اینکه برخی کشف حجاب‌ها از روی بی‌اطلاعی و ناشی از عدم فرهنگ‌سازی درست است، بیان کرد: بعضی از این افراد نمی‌دانند چه خطایی مرتکب می‌شوند بنابراین در این عرصه نیازمند تولید آثار رسانه‌ای خوب و نقش‌آفرینی مؤثر فعالان عرصه رسانه هستیم.

وی با تاکید بر تهیه و تولید محتوای فاخر رسانه‌ای در جامعه گفت: رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در زمینه فرهنگ‌سازی در جامعه دارند و به نوعی اثرگذار ترین قشر حاضر در جامعه فعالان رسانه‌ای هستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه با قدرت در حال فعالیت هستند، گفت: ساختارشکنی فرهنگی از اهداف مهم رسانه‌های بیگانه است و موضوع عفاف و حجاب نیز یکی از اهداف امروز رسانه‌های بیگانه است.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان فرهنگ‌سازی را یکی از مهم‌ترین وظایف اصحاب رسانه دانست و افزود: ترویج «پوشش درست» و پرداختن به این امور از وظایف خبرنگاران است و از کنار این آسیب فرهنگی نمی‌توان بی‌تفاوت عبور کرد.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=17428

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: