به گزارش آژانس خبری ریحان؛ ارسلان زارع پیش از ظهر یکشنبه در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان در رشت با اشاره اینکه نمایشگاه یکی از نمادهای علم، ادب و هنر است، اظهار کرد: کتاب، علم و اندیشه مهم ترین رکن و محور فرهنگ و تمدن بشری و عامل توسعه یافتگی جوامع از گذشته تاکنون بوده است.

وی با بیان اینکه همه دانشمندان اعتقاد دارند فرهنگ یک فرآیند مستمر است، افزود: این فرهنگ باید همانند گذشته از نسلی به نسل دیگر منتقل شود و سیر تکمیل را طی کند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه از مهم ترین اصول برای انتقال اندیشه ها کتاب است، گفت: با بررسی گذشته بشر به ویژه ایرانیان به این نتیجه می رسیم که توجه فراوانی به کتاب و مطالعه داشته اند.

وی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران به لحاظ زیرساختی، چاپ و انتشار کتاب از جمله کشورهای خوب در منطقه است، گفت: گیلان نیز در این دوره ششمین سال متوالی است که این نمایشگاه را برپا می کند.

زارع با تاکید بر اینکه مدرسه، مراکز علمی و اماکن عمومی باید کتاب محور باشد، ادامه داد: برای ارتقای توسعه یافتگی کشور بهترین راه گام نهادن در عرصه دانایی محوری است باید نسل جوان را با محوریت کتاب، علم و اندیشه شکل داده و به جلو ببریم.

وی افزود: امیدواریم شاهد ارتقای شاخص مرتبط با کتاب از جمله سرانه مطالعه و بهره گیری از فضای جدید به ویژه مجازی و شبکه های اجتماعی باشیم.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم