به گزارش آژانس خبری ریحان؛ نمایشگاه دست سازه‌های بانوان گیلانی ظهر سه شنبه با حضور مسئولان استانی و با رونمایی از غرفه‌های پنج دستگاه اجرایی و گروه‌های مردم نهاد در محل نمایشگاه‌های اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان آغاز به کار کرد.
این نمایشگاه با هدف نمایش دست سازه‌های بانوان گیلانی، معرفی زنان شاخص و کارآفرین، بسترسازی برای عرضه و فروش محصولات خانگی و کارگاهی و در راستای رونق تولید ملی، فعالیت خود را آغاز کرد.

لزوم ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت بانوان در جامعه
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در این مراسم با اشاره به اهمیت ایجاد فرصت‌های مناسب برای فعالیت بانوان در سطح جامعه، اظهار کرد: باید با هم‌افزایی و مشارکت دستگاه‌های فعال در این حوزه بستر مناسب برای ظهور و بروز توانمندی زنان فراهم شود.
زهرا یعقوب‌نژاد با بیان اینکه کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای بانوان، به ویژه بانوان سرپرست خانواده زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌کند، افزود: توجه به این حوزه به تأمین خواسته‌های آینده‌سازان و پرورش کودکان و نوجوان توانمند نیز اهمیت دارد.

تحقق منویات رهبری و برنامه ریزی برای رونق تولید در اولویت برنامه‌های کانون
در ادامه این مراسم مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان نیز با اشاره به اینکه حرکت در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری و برنامه‌ریزی برای رونق تولید، از اولویت‌های کانون پرورش فکری است، اظهار کرد: بر همین اساس شاهد فعالیت‌های هدفمند در سطح ستاد و مراکز فرهنگی هنری کانون هستیم.
اسفندیار ضیایی برپایی نمایشگاه دست سازه‌های مربیان و اعضای مراکز فرهنگی هنری و اختصاص بخشی از درآمد حاصله به خانواده‌های کودکان و نوجوانان کم برخوردار را بخشی از این فعالیت‌های عنوان کرد و افزود: همراهی و همگامی تمامی دستگاه‌ها و گروه‌های مردم نهاد برای حرکت مداوم و مستمر در این مسیر لازم و ضروری است.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم