به گزارش آژانس خبری ریحان؛ معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: حادثه آتش سوزی کارگاه مبل سازی ظهر امروز یکشنبه به مرکز ستاد فرماندهی ۱۲۵ آتش نشانی اطلاع داده شد.

شهرام مومنی افزود: با دریافت این خبر بلافاصله ۲۴ آتش نشان به همراه هشت دستگاه خودروی اطفایی به محل حادثه در میدان امام حسین (ع) شهرک صبا اعزام شدند.

وی با اشاره به دود غلیظ و شعله های آتش در جریان این آتش سوزی اظهار داشت: آتش نشانان اعزامی در این عملیات با شناسایی کانون حریق از چند جهت، نسبت به مهار و اطفاء آتش اقدام کردند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت خاطر نشان کرد: اتصالی در سیستم سیم کشی متصل به پمپ باد علت آتش سوزی این کارگاه مبل سازی اعلام شده، ضمن این که در این آتش سوزی کسی صدمه ندید.

وی درباره مهار آتش سوزی عصر روز گذشته در بالکن منزل مسکونی در رشت هم گفت : طبخ غذا در بالکن، روی اجاق گاز و رسیدن شعله به شیلنگ گاز کباب پز موجب این آتش سوزی شد که هشت آتش نشان به همراه سه دستگاه خودروی اطفایی  برای مهار آن اقدام کردند.

وی با بیان این که آتش توسط آتش‌نشانان در بالکن خانه مهار و از گسترش آن به داخل منزل جلوگیری شد، اضافه کرد: در این حادثه صاحب خانه از ناحیه دست دچار سوختگی شد و برای درمان به مرکز درمانی اعزام شد.

شهر رشت دارای  ۱۴ ایستگاه آتش نشانی است.

منتظرتان هستیم