به گزارش آژانس خبری ریحان؛ محمود صوفی با اشاره به وضعیت شهرستان سیاهکل به دنبال شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: از ۱۷ بهمن ماه جلسات هماهنگی جهت مقابله احتمالی با این بیماری در شهرستان سیاهکل برگزار شد.

وی با بیان اینکه سیاهکل نسبت به سیار شهرستان های گیلان درگیری کمتری دارد، تصریح کرد: ۱۰ تخت از ۳۲ تخت بیمارستان غدیر سیاهکل را به بیماران حاد تنفسی و آنفلوآنزا اختصاص دادیم که البته هنوز ظرفیت داریم و مردم نگران نباشند.

فرماندار سیاهکل از انتقال بیماران بد حال مشکوک به کرونا به بیمارستان پیروز لاهیجان خبر داد و گفت: لاهیجان قطب درمانی شرق گیلان است و لذا تجهیزات بهتری در بیمارستان پیروز برای رسیدگی به بیماران وجود دارد.

صوفی همچنین از اعمال محدودیت ها ترافیکی در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: مقرر شده خودروهای با پلاک غیر بومی در شهرستان سیاهکل تردد نداشته باشند تا شرایط را مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه کلیه بازارهای محلی شهرستان تعطیل شده است، تصریح کرد: جهت جلوگیری از شیوع بیماری اصناف را نوبت بندی کردیم.

این مقام مسئول از مردم خواست خودمراقبتی را اصل قرار دهند و یادآور شد: رعایت توصیه های بهداشتی بیشترین نقش را در مقابله با کرونا دارد.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم