مخالفت منصوبان رئیسی با او درخفا

جبار کوچکی نژاد ارم‌ساداتی -آژانس خبری ریحان

به گزارش آژانس خبری ریحان؛ کوچکی نژاد گفت: رئیسی دررابطه‌با عزل استاندارهایی که فقط سیاسی منصوب کرده است و ناکارآمدی دارند، تصمیم بگیرد. در خصوص وزرا هم به همین شکل، یعنی ایشان اصلاً اجازه ندهد که کار به استیضاح از سوی مجلس بکشد و خودش تن به تغییرات بدهد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس، گفت: من معتقدم آقای رئیس‌جمهور چینش نیروهای خود را هم در هیأت وزیران و هم استانداران هیأت مدیره‌ای و شرکت سهامی ایجاد کرده است و چون این چینش را شرکت سهامی ایجاد کرده، به همین خاطر موفق نیست. خیلی از این‌هایی که الان هم منصوب هستند با سیاست‌های آقای رئیسی مخالف هستند و در خفا این بحث را مطرح می‌کنند.

جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در پاسخ به سوالی پیرامون «استیضاح‌های مطرح شده در رسانه‌ها که امضاء هم شده اما اعلام وصول نمی‌شود» و اینکه «برخی معتقدند از مجلسی که ۲۲۰ نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور نامه تبریک پیروزی در انتخابات داده‌اند، نمی‌توان انتظار برخورد جدی نظارتی با دولت داشت»، گفت: ما در یک شرایط خاص اقتصادی هستیم و همه باید تلاش کنیم که واقعاً به آن کسی که مشکلات مردم را حل می‌کند توجه کرده و کمک کنیم. دولت بر اساس آنچه می‌گوید تلاش دارد تا در معیشت مردم بهبود ایجاد کند به این خاطر که آقای رئیسی وعده داده است که سفره مردم را رنگین کند، سفره‌ای که دولت روحانی جمع کرده بود و ایشان می‌خواست آن را دوباره پهن کند اما تا امروز نتوانست.

وی ادامه داد: قطعاً رئیس دولت دلش می‌خواهد این کار انجام شود اما اینکه نشده، معلوم می‌شود که وزرا ناکارآمد هستند و سیستم انتصاباتش ناقص است، معلوم است که استاندارهایش خیلی در باغ نیستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه با تاکید بر نقش استانداران در اجرا و پیش‌برد برنامه‌های دولت، عنوان کرد: وقتی دولت رشد اقتصادی ۸ درصد را در بودجه می‌بیند، استاندارها باید اقتصادی باشند و اقتصاد را بفهمند. استانداری که هیچ‌چیز سرش نمی‌شود خب معلوم است که نتیجه حاصل نمی‌شود. ما ۳۱ استاندار داریم که اصل کار در دست آن‌هاست، از تولید و سیاستگذاری تا کنترل بازار و موارد دیگر همه در دست استانداران است، خب معلوم است که ناکارآمدی از استاندارها است و باید آقای رئیسی دررابطه‌با عزل استاندارهایی که فقط سیاسی منصوب کرده است و ناکارآمدی دارند، تصمیم بگیرد. وی افزود: در خصوص وزرا هم به همین شکل، یعنی ایشان اصلاً اجازه ندهد که کار به استیضاح از سوی مجلس بکشد و خودش تن به تغییرات بدهد.

نماینده مردم رشت دررابطه‌با جلسه سوال از وزیر کار که مجلس به او رأی مثبت داد، خاطرنشان کرد: من در جلسه سوال از وزیر کار به ایشان رأی مثبت دادم، رأی مثبت برای اینکه یک فرصت دیگر به ایشان بدهیم، به خود وزیر هم گفتم که به‌شدت از عملکرد شما گله‌مند هستم، عملکرد بسیار بدی دارید و عقب هستید ولی یک فرصت دوباره به شما می‌دهیم. اما به عقیده من اشکالات اساسی در حوزه کاری ایشان وجود دارد. وی اضافه کرد: به‌هرحال ما باید کشور را در ۳۱ رئیس‌جمهور کوچک در قالب استانداران و همین‌طور وزرا و آقای رئیس‌جمهور ببینیم.

کوچکی نژاد با انتقاد از چینش اعضای کابینه و استانداران، گفت: من معتقدم آقای رئیس‌جمهور چینش نیروهای خود را هم در هیأت وزیران و هم استانداران هیأت مدیره‌ای و شرکت سهامی ایجاد کرده است و چون این چینش را شرکت سهامی ایجاد کرده، به همین خاطر موفق نیست. خیلی از این‌هایی که الان هم منصوب هستند با سیاست‌های آقای رئیسی مخالف هستند و در خفا این بحث را مطرح می‌کنند.

وی همچنین عنوان کرد: در مجموع نیاز است در سالگرد آغاز کار دولت، دولت یک‌خانه تکانی انجام دهد و سال نویی را شروع کند، اگر آقای رئیسی خانه‌تکانی نکند به اعتقاد من دچار آسیب خواهد شد و مجلس هم در آن زمان اگر بعد از اینکه یک سال به دولت فرصت داد، به این موضوع ورود نکند آسیب خواهد دید؛ در نتیجه اگر رئیس‌جمهور تصمیم به ترمیم کابینه نگرفت مجلس باید قهرمانانه به این مسئله ورود کند.

نماینده مردم رشت دررابطه‌با استیضاح‌ها، گفت: اگر مجلس از یک فراکسیون قدرتمندی برخوردار بود می‌شد به شکل‌گیری و سرانجام مسئله استیضاح از درون مجلس امیدوار شد اما چون فراکسیون و اراده‌ای در بحث مطالبات مردمی به شکل انسجامی وجود ندارد، قطعاً استیضاح‌ها پا نمی‌گیرد.

منبع:ایلنا

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=1328

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: