ممنوعیت جنجالی در خوزستان

در استان خوزستان به عنوان استان چند قومیتی و چند زبانه، علاوه بر فارسی به طور گسترده از زبان‌های دیگر نیز استفاده می‌شود. مدیر کل ارشاد خوزستان گفت: با اجرای طرح بزرگ استانی پاسداشت زبان فارسی استفاده از اسامی بیگانه در سردر مغازه‌ها و پاساژ‌ها در استان خوزستان ممنوع است.

آژانس خبری ریحان :

مدیر کل ارشاد خوزستان از ممنوعیت استفاده از اسامی غیرفارسی در تابلوی مغازه‌ها در این استان خبر داد.

این ممنوعیت با مخالفت‌ها و اعتراضات زیادی همراه بوده است. در استان خوزستان به عنوان استان چند قومیتی و چندزبانه، علاوه بر فارسی به طور گسترده از زبان‌های دیگر نیز استفاده می‌شود.

مدیر کل ارشاد خوزستان گفت: با اجرای طرح بزرگ استانی پاسداشت زبان فارسی استفاده از اسامی بیگانه در سردر مغازه‌ها و پاساژ‌ها در استان خوزستان ممنوع است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در این باره توضیح داد: اصناف و کانون‌های آگهی و تبلیغاتی ظرف یک ماه در خصوص ساماندهی پاسداشت زبان پارسی برای عنوان سردر مکان‌های صنفی مانند مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و پاساژ‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی و حذف عناوین بیگانه در سطح استان اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور پاسداشت زبان فارسی و اجرای قانون ممنوعیت استفاده از لغات و اصطلاحات بیگانه در سر در اماکن عمومی همه واحد‌های تجاری، آموزشی و سایر کسب و کار‌های قدیمی و جدید برای نصب و اکران تابلو سر در محل کار خود باید از طریق سامانه پاسداشت زبان فارسی به این نشانی اقدام به ثبت‌نام و اخذ مجوز تایید کنند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=19620

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: