ملخ‌های مراکشی، بلای جان محصولات کشاورزی

آژانس خبری ریحان:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: مبارزه با ملخ مراکشی در رودبار تا پایان مرداد ماه ادامه دارد. امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه عملیات پایش، ردیابی و مبارزه با ملخ مراکشی در شهرستان رودبار از زمستان سال گذشته آغاز شده است، گفت: تا امروز سطح کل آلودگی شناسایی شده ۴۱۶ هکتار و سطح کل مبارزه ۳۷۶ هکتار بوده است.
به گفته او، روزانه عملیات مبارزه در ۱۱۸ هکتار از عرصه‌های مورد نظر اجرایی می‌شود و طبق پیش بینی ها، سطح مبارزه و سم پاشی تا پایان مرداد ماه ادامه دارد که به بیش از ۶۰ هزار هکتار خواهد رسید.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان افزود: شهرستان رودبار از حدود ۳ دهه گذشته با آفت ملخ مراکشی مواجه بوده است.
مرادی تصریح کرد: ملخ مراکشی به یکی از آفت‌های بومی منطقه تبدیل شده و هر ساله شاهد بروز و ظهور آن هستیم.
او همچنین افزایش دما و کاهش نزولات جوی را موجب خروج پیش از موعد ملخ‌ها از کپسول دانست و گفت: در گذشته شاهد گسترش این ملخ‌ها از اردیبهشت ماه بودیم، اما طی چند سال اخیر در فروردین ماه نیز با آن مواجه هستیم.
مدیرکل مدیریت بحران گیلان یادآور شد: سال گذشته عملیات مبارزه و سم پاشی را در ۴۰ هزار هکتار از عرصه‌های آلوده اجرایی کردیم.
مرادی گفت: خوشبختانه با اقدامات به موقع اداره جهاد کشاورزی شهرستان رودبار به عنوان متولی مبارزه با آفات، از ورود ملخ‌ها به مزارع زیتون جلوگیری شد و خسارت نداشتیم.
او ملخ‌های مراکشی را بلای جان همه محصولات کشاورزی دانست و تصریح کرد: هر چیز سبزی که سر راه ملخ‌ها باشد، نابود می‌شود و این موجودات خطری برای درختان زیتون هستند، زیرا با خوردن برگ و پوسته، درختان را نابود می‌کنند. باشگاه خبرنگاران جوان گیلان رشت

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=15962

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: