معطل کردن سرمایه گذاران در گیلان قابل پذیرش نیست

رشت- استاندار گیلان با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک‌ها در قبال تولید گفت: معطل کردن سرمایه گذاران در گیلان قابل پذیرش نیست.

به گزارش آژانس خبری ریحان، اسدالله عباسی عصر پنجشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان، اظهار کرد: بانک در حمایت از تولید وظیفه تکلیف محوری دارند و نباید در مسیر تولید و اشتغال گره افکنی کنند.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک‌ها در قبال تولید، افزود: برخی از بانک‌ها، دارایی و سرمایه‌ای که بنگاه‌های تولیدی یا مردم سپرده گذاری کرده‌اند را به جای اینکه صرف تولید و توسعه استان کنند به مرکز منتقل کرده‌اند.

استاندار گیلان با تصریح بر اینکه عملکرد بانک‌های خصوصی و دولتی ارزیابی می‌شود، گفت: در برنامه زمان بندی شده ۲ هفته‌ای بانک‌های حامی تولید در گیلان معرفی می‌شوند.

عباسی با توجه به بیانات مقام معظم رهبری و تاکید بر موضوع تولید و سرمایه گذاری، تصریح کرد: مسئله تولید یک دغدغه ملی است و مخاطب اصلی، مدیران و فعالان اقتصادی و مردمی هستند.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از تولید تکلیف قانونی و شرعی است، افزود؛ مسئولان و دست اندرکاران امور باید تکلیفمان را بدرستی انجام داده، سنجیده و هوشمندانه عمل کنند.

استاندار گیلان با تاکید بر اهتمام دولت جهادی و مردمی سیزدهم به منظور استفاده از ظرفیت حداکثری سرمایه‌گذاران در کشور، بیان کرد: بروکراسی اداری در مسیر تولید و صدور مجوز کسب و کار برای سرمایه‌گذاران حذف شود.

عباسی با بیان اینکه معطل کردن سرمایه گذاران قابل پذیرش نیست، تصریح کرد: باید در بحث رفع موانع سرمایه گذاری و بهبود آن تمرکز علمی و عملی داشته باشیم.

وی ادامه داد: تنها راه برون رفت کشور از شرایط وضع موجود، مردمی کردن اقتصاد و توجه به سرمایه‌گذاری در عرصه‌های مختلف است.

منبع:مهر

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=16093

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: