آژانس خبری ریحان:

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، یک پژوهش آماری نشان می‌دهد بیش از ۶۰ درصد خودروهای کارکرده موجود در بازار ایراد فنی یا بدنه دارند. درعین‌حال بارها از سوی مسئولان هشدار داده‌شده تعداد پرونده‌های قضایی خریدوفروش خودرو هم رقم قابل‌توجهی است؛ بنابراین باوجوداین تهدیدها و خطرات، قدم گذاشتن در وادی خریدوفروش خودروی کارکرده ریسک بالایی دارد و حضور یک مشاور کار بلد و مطمئن برای انجام یک معامله خودرویی ضروری به نظر می‌رسد. 

به‌خصوص الآن که با بسته شدن دروازه واردات خودرو و افت تیراژ تولید خودروهای داخلی، خیلی مثل قبل امکان خرید خودرو صفرکیلومتر هم وجود ندارد.

یک‌راه حل مناسب برای خرید یا فروش خودروی دست‌دوم استفاده از خدمات آنلاین کارشناسی و فروش سفارشی خودرو است. مهم‌ترین مزیت این وب‌سایت‌ها بی‌طرفی آن‌ها و اعتماد طرفین به نتیجه کارشناسی آن‌ها است.

سایت کارنامه، همکار رسمی دیوار است که خدمات کارشناسی و فروش سفارشی خودرو برای مشتریان با کم‌ترین هزینه فراهم می‌کند؛ یعنی چه قصد خرید خودرو داشته باشید و چه فروش، می‌توانید از خدمات این سایت استفاده کنید. یک‌زمانی این سرویس‌ها صرفاً در تهران ارائه می‌شد اما الآن به‌تدریج سایر شهرها و استان‌های مختلف کشور هم تحت پوشش قرار می‌گیرند.

حالا کارنامه به رشت رسیده است؛ شهر باران و میرزا و سایه! جایی که به‌واسطه هم‌جواری با منطقه آزاد انزلی خودروهای لوکس و مدرن باقیمت‌های مناسب در دسترس شهروندان است اما خیلی از مکانیک‌های تجربی و سنتی شاید خیلی از جزئیات فنی آن‌ها مطلع نباشند و کارشناسان تحصیل‌کرده و بادانش روز بهتر زیروبم این خودروها را می‌شناسند.

سرویس کارشناسی خودرو

پس اگر ساکن رشت هستید و قصد خرید خودرودارید از کارشناسان کارنامه کمک بگیرید. با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۳۴۳ تماس بگیرید یا از طریق سایت کارنامه و اپلیکیشن دیوار درخواست خود را ثبت کنید. در کمتر از ۳۰ دقیقه با شما تماس می‌گیرند و کارشناس برای ارزیابی خودروی موردنظر شما به محل اعزام می‌شود.

این کارشناسان افراد دوره‌دیده و زبده‌ای هستند که بیش از ۴۰۰ نقطه خودرو را بررسی می‌کنند و قیمت منصفانه آن را به شما اعلام می‌کنند. کل اطلاعات لازم و گزارش فنی خودرو هم از طریق پیامک ۱۰ دقیقه بعد روی گوشی شما ارسال می‌شود. نکته مهم اینجا است که اطلاعات این گزارش تا سقف ۲۰ میلیون تومان و به مدت ۲۴ ساعت بعد از ارسال پیامک از سوی کارنامه گارانتی می‌شود.

سرویس فروش سفارشی

سرویس دیگری که به‌تازگی امکان استفاده از آن در رشت هم مهیا شده، فروش سفارشی خودرو است. روش کار در این سرویس به این صورت است که شما درخواست فروش خودروی‌تان را روی سایت کارنامه ثبت می‌کنید.

کارشناس فنی بعد از هماهنگی در محل حاضر می‌شود و تمام بالا و پایین خودرو را بررسی می‌کند و قیمت کارشناسی برای خودروی شما ارائه می‌دهد. بعد خودروی شما توسط خود این کارشناس آگهی می‌شود و تمام مراحل پاسخگویی به تلفن‌ها و مذاکره و یافتن بهترین خریدار هم از سوی او انجام می‌شود. درنهایت هم در صورت تائید نهایی شما معامله انجام می‌شود در مرحله تنظیم قولنامه و فروش یک مشاور حقوقی شمارا همراهی می‌کند.

این پروسه طوری طراحی‌شده که نیاز به تردد فروشنده به حداقل برسد که با توجه به شرایط شیوع کرونا نکته مهمی است؛ یعنی با این روش شما می‌توانید مطمئن باشید که با کم‌ترین هزینه و ریسک خودرویتان را به منصفانه‌ترین قیمت و بدون نگرانی از مواجه‌شدن با کلاه‌برداران به فروش می‌رسانید.

فروش خودرو هم قطعاً با این روش سریع‌تر انجام می‌شود چون آگهی آن به‌صورت رایگان روی صفحه کارنامه در دیوار نمایش داده می‌شود و به‌صورت روزانه هم نردبان می‌شود. معمولاً با این روش خودروها بین ۲ تا ۴ روز مشتری واقعی خود را پیدا می‌کنند و کارشناسان فروش سفارشی می‌گویند حداکثر تا یک هفته می‌شود هر خودرویی را به قیمت واقعی فروخت. فراهم شدن این سرویس می‌تواند خبر خوبی برای مردم رشت و اهالی استان گیلان باشد. شیمِره موبارک ببه!