به گزارش آژانس خبری ریحان؛ معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: حادثه آتش سوزی در خیابان سردار جنگل روبروی بیمارستان رازی شامگاه گذشته به مرکز ستاد فرماندهی این سازمان اطلاع داده شد که بلافاصله ۹ نفر از افسران ارشد، ۲۴ آتشنشان به همراه ۱۱ دستگاه خودروی اطفایی به محل حادثه اعزام شدند.

شهرام مومنی با بیان اینکه به محض رسیدن آتش نشانان به محل حادثه، آتش سوزی چند ساختمان با پشت بام بهم پیوسته مشاهده می شد، افزود: نبود دیوار های آتش بر و سقف های چوبی متصل بهم در کنار عدم قطع فوری برق ساختمان ها عملیات سختی را برای آتش نشانان رقم زد، در این عملیات تیم های اطفایی نسبت به مهار و اطفای آتش و پیشگیری از گسترش آن اقدام کردند.

وی علت حادثه را بی احتیاطی در روشن بودن گاز پیک نیک در مجاورت “پرده” عنوان و  اظهار کرد: در این آتش سوزی، دو باب منزل مسکونی ویلایی و قسمتی از سربندی یک خانه ویلایی دیگر دچار حادثه شد.

وی با اشاره به برق گرفتگی و مصدومیت یکی از آتش نشانان در پی مهار این آتش سوزی خاطر نشان کرد: آتش نشان مصدوم به بیمارستان پورسینا اعزام و در زمان حاضر تحت درمان قرار دارد که حال عمومی اش خوب است.

۱۴ ایستگاه آتش نشانی در رشت فعال است، این کلانشهر دارای حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم