مشاهده و تصویربرداری شوکای نر در جنگل های گیلان

ثبت و تصویر برداری گونه جانوری شوکا توسط پویش مردمی حیات وحش گیلان

آژانس خبری ریحان:

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: ثبت و تصویر برداری گونه جانوری شوکا توسط پویش مردمی حیات وحش گیلان انجام شده است. مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گیلان گفت: به دلیل اطلاعات کم از این گونه تصور می‌شد نسل آن‌ها در جنگل‌های گیلان کمیاب شده، ولی اخیرا در مناطق جنگلی گیلان مشاهده شده اند.
حمزه عشوری با بیان اینکه ثبت و تصویر برداری این گونه توسط دو نفر از دوستداران محیط زیست بنام حسین آقایی و مهرداد بخشی پور از پویش مردمی حیات وحش گیلان در ارتفاعات جنگلی رودبار انجام شده است، افزود: ثبت حضور این حیوانات در عرصه‌های جنگلی استان گیلان نشان دهنده اهمیت حفظ زیستگاه‌ها و وجود محیطی امن برای زندگی این جانوران است.
شوکا کوچکترین گوزن از خانواده گوزن‌ها است، که توسعه انسانی در حوزه مناطق جنگلی فشار روز افزونی را بر زیستگاه‌هایی این گونه وارد کرده است.
شوکا پستانداری است کوچکتر از مرال که در زبان ترکمنی آن را شوکه، در ترکی الیک و در کردی فیله گچه می‌نامند، این حیوان کمی قوزدار به نظر می‌رسد و دارای دم بسیار کوتاه است. مو‌های این حیوان در فصل تابستان کوتاه و نرم و به رنگ قهوه‌ای متمایل به قرمز و در زمستان به رنگ خاکستری است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://reihaan.ir/?p=21963

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: